1. HABERLER

  2. PETROL

  3. PÜİS: Akaryakıtta ÖTV artışı iddiaları asılsız

PÜİS: Akaryakıtta ÖTV artışı iddiaları asılsız

Enerji Günlüğü - Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, Temmuz ayından itibaren akaryakıt ürünlerinde aralıklı...

PÜİS: Akaryakıtta ÖTV artışı iddiaları asılsız

Enerji Günlüğü - Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, Temmuz ayından itibaren akaryakıt ürünlerinde aralıklı olarak ÖTV vergi artışı olacağı yönlü iddiaların asılsız olduğunu açıkladı.

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, yaptığı yazılı açıklamada, çeşitli sosyal medya mecralarında, 1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren akaryakıt ürünlerinde aralıklı olarak Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) artışı olacağı ve akaryakıt ürünlerine zam yapılacağına ilişkin paylaşımlar yapıldığını belirtti. Okumuş, bazı dağıtım şirketlerinin de bayilerine benzer şekilde mesajlar gönderdiğine değindiği açıklamasında şöyle dedi: 

"Bugün, 1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren akaryakıt ürünlerinin ÖTV'sinin aralıklı olarak artırılacağı ve akaryakıt ürünlerinin fiyatlarına zam yapılacağına ilişkin sosyal medyada bazı paylaşımlar yapılmış ve bazı dağıtım şirketleri bayilerine bu içerikte mesajlar göndermiştir. Bu paylaşımların ve mesajların Sendikamıza ulaşması üzerine, Cumhurbaşkanlığı ve Maliye Bakanlığı ile konuya ilişkin gerçekleştirdiğim görüşmelerde, gerek Cumhurbaşkanlığı, gerekse de Maliye Bakanlığı'ndan akaryakıt ürünlerinin ÖTV'sinde herhangi bir artış öngörülmediği bilgisini aldım. Asılsız olan bu tür bilgi ve paylaşımlara itibar edilmemesi ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla değerli basın mensuplarınızın bilgilerine sunarız."

Önceki ve Sonraki Haberler