1. HABERLER

  2. PETROL

  3. PÜİS üyelerine elektrik ve sigorta indirimi 

PÜİS üyelerine elektrik ve sigorta indirimi 

PÜİS üyesi istasyon sahipleri yapılan protokoller çerçevesinde indirimli elektrik ve sigorta indirimi avantajlarından yararlanacak.

PÜİS üyelerine elektrik ve sigorta indirimi 

Enerji Günlüğü - PÜİS üyesi istasyon sahipleri yapılan protokoller çerçevesinde indirimli elektrik ve sigorta indirimi avantajlarından yararlanacak.

PÜİS, maliyetleri artan, kazançları ise oransal olarak azalan  akaryakıt istasyonu sahiplerinin giderlerini azaltmak için bir dizi  protokol imzaladı.  PÜİS ile NYK Elektrik arasında yapılan protokol ile PÜİS üyesi akaryakıt istasyonlarına indirimli elektrik verilirken, sigortada %40’a varan fiyat avantajı sunulacak.

ELEKTRİK İNDİRİMİNDE İKİ FARKLI ÖNERİ

NYK Elektrik ile imzalananan anlaşma ile istasyon sahiplerine iki farklı teklif sunuluyor. İstasyon sahiplerinin Sabit Birim Bedelli Anlaşmayı tercih etmeleri halinde şu anda işyerleri için uygulanan 0,5212 TL/kWh, PÜİS üyesi akaryakıt istasyonları için 0,4250 TL/ kWh olarak uygulanacak.

Maliyet Bazlı Anlaşmanın Tercih Edilmesi Durumunda ise istasyon sahiplerine her ay farklı birim fiyatı ve kar seçeneği sunulacak.

SİGORTADA PÜİS ÜYELERİNE YÜZDE 40’A VARAN FİYAT AVANTAJI

PÜİS ile ANR Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. ile yapılan protokol uyarınca mevzuat uyarınca istasyon sahiplerinin yapmaları zorunlu olan Tehlikeli Maddeler ve Tehlikeli Atık Zorunlu Mali Sigorta Poliçesi’nin PÜİS üyesi akaryakıt bayileri için yaklaşık %40 indirimle düzenlenmesi sağlanacak. Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında ise PÜİS üyelerine %3 indirim yapılacak.

PÜİS Genişletilmiş Akaryakıt İstasyon Paket Poliçesi, yanlış yakıt hasarları için en geniş teminat ve en düşük muafiyetin yanı sıra yanlış yakıttan kaynaklı hasar gören araçlar için ikame araç hizmeti veren tek poliçe olacak.

Proje ile istasyon sahiplerine en geniş teminatlı sigorta poliçelerine, en düşük sigorta primlerini ödeyerek risklerini Quick Sigorta ile güvence altına almalarını sağlayacak.

7/24 Hasar İhbar Hattı kurulacak. Bayiye özel, konusunda uzman Hasar Danışmanı atanacak. Bayilere sigorta danışmanlığı hizmeti verilecek. 

PÜİS VE SOLARAY ENERJİ’DEN GES PROTOKOLÜ

Akaryakıt istasyonlarının enerji ihtiyaçlarının güneşten karşılanması için PÜİS ile Solaray Enerji Ocak ayı içinde geniş kapsamlı bir işbirliğinin temellerini atmıştı. 22 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilen PÜİS Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda bu işbirliği çerçevesinde PÜİS üyesi akaryakıt istasyonları için sağlanacak fiyat avantajının ayrıntıları PÜİS teşkilatı ile paylaşıldı.

İSTASYON SAHİPLERİNİN MALİYETLERİ SON 2 YILDIR BÜYÜK ORANDA ARTTI

PÜİS’in bayilerin maliyetlerini düşürmek için yaptığı çalışmalara ilişkin bir değerlendirmede bulunan PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, “Hepimizin malumu olduğu gibi 2 yılı aşkın bir süredir ekonomik bir terör yaşıyoruz. Akaryakıt sektörü de bu terörden en çok etkilenen sektörlerden biri oldu. Zaten düşük bir kar payıyla faaliyetlerini sürdüren istasyon sahiplerinin son iki yıldır maliyetleri çok büyük oranda arttı. Kar payları sabit olan akaryakıt bayileri ayakta kalabilmek için giderlerini azaltmanın yollarını aramaya başladılar.

Yurt genelindeki 9700 akaryakıt istasyonunu çatısı altında toplayan PÜİS Yöneticileri olarak, meslektaşlarımızın ticaretlerini en iyi şekilde yapabilmelerini sağlamak için yoğun bir çalışma yürütüyoruz.

Teknolojik bir çağda yaşıyoruz. Teknoloji hızla gelişiyor. İş yapış biçimleri de değişiyor, gelişiyor. Biz PÜİS olarak bu gelişmeleri çok yakından takip eden yeni nesil Sendikacılık anlayışıyla hareket ediyoruz. Akaryakıt istasyonlarının her birinin Enerji İkmal Noktalarına dönüşmeleri için Solar Enerji ile bir protokol imzaladık. Bu protokolle istasyonlara kurulacak güneş panelleri için bayilerimize önemli fiyat avantajı sağladık. Aynı zamanda kurulacak güneş panelleri için %100 finansman sağlayan bir model geliştirdik. Üyelerimiz istasyonlarına kurulacak güneş panellerinden üretilecek elektriğin ihtiyaçlarından fazla olan kısmını devlete satabilecekler Ayrıca elektrik ve sigorta konularında da bayilerimiz lehine önemli indirimler sağladık. Bundan sonra da çalışmalarımız artan bir ivmeyle devam edecek” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler