1. HABERLER

  2. PETROL

  3. PÜİS’ten depremde akaryakıt sıkıntısı açıklaması

PÜİS’ten depremde akaryakıt sıkıntısı açıklaması

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, depremin yaşandığı illerde akaryakıt sıkıntısı yaşanmadığına ilişkin iddiaları yalanlayarak, “Hiçbir bölgede akaryakıt sıkıntısı bulunmuyor” dedi.

PÜİS’ten depremde akaryakıt sıkıntısı açıklaması

Enerji Günlüğü - Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası - PÜİS, depremin yaşandığı illerde akaryakıt sıkıntısı çekildiğine ilişkin iddiaların doğru olmadığını açıkladı.

Sosyal medyada depremin yaşandığı illerde akaryakıt sıkıntısı çekildiğine ilişkin haberlerin yayınlanması üzerine, Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası - PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş bir açıklama yayınlayarak bu iddiaları yalanladı. Depremin yaşandığı illerde akaryakıt sıkıntısı çekildiğine ilişkin iddiaların doğru olmadığını kaydeden Okumuş, “PÜİS’in 15 ilde bölge başkanlığı, 81 ilde il başkanlığı ve 922 ilçede ilçe başkanlığı olan teşkilatlı bir yapısı var. Gün boyunca sürekli bölge başkanlarımız, il ve ilçe başkanlarımızla görüştüm. Onlarla sürekli irtibat halindeyim. Hiçbir bölgede akaryakıt sıkıntısı bulunmuyor. Tarihimizin en büyük depremlerinden birini yaşadığımız ve kenetlenerek, yardımlaşarak yaralarımızı sarabileceğimiz bu kritik günlerde, panik yaratabilecek bu tür gerçek dışı haberlerin önüne geçmemiz gerekir. Bu nedenle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına bu açıklamayı yapma gereği duyduk” ifadesini kullandı.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler