1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Putin-Trump görüşmesi petrol fiyatlarını hafif toparladı

Putin-Trump görüşmesi petrol fiyatlarını hafif toparladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trump'ın enerji piyasalarını görüşmesi petrol fiyatlarını hafif yükseltti.

Putin-Trump görüşmesi petrol fiyatlarını hafif toparladı

Enerji Günlüğü - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trump'ın enerji piyasalarını görüşmesi petrol fiyatlarını hafif yükseltti.

ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dün enerji piyasalarını görüşmeleri ve piyasalarda istikrası sağlamak için temasları devam ettirmekte anlaşmaya varmaları uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının 2002'den bu yana görülen en düşük seviyelerden toparlanmalarına yardım etti. 

Brent petrolünün varil fiyatı 23,55 dolar seviyesine kadar yükselişin ardından şu sıralarda 23,04 dolar seviyesinden işlem görüyor. Batı Teksas petrolünün varil fiyatı da 21,75 dolar seviyesine kadar yükselişin ardından 21,21 dolar sevilesinden işlem görüyor. 

Analistler, Putin ile Trump görüşmesi sonrasında, petrolde aşırı arzın azalacağı yönünde oluşan umutların fiyatları hafif yükselttiğini, ancak koronavirüs salgını nedeniyle alınmış olan karantina tedbirlerinin yol açtığı talep düşüşünün derinleşeceği endişelerinin fiyatları baskı altında tutmaya devam ettiğini ifade ediyorlar.

Önceki ve Sonraki Haberler