1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Ruhsar Pekcan ve Zümrüt Selçuk alındı yerlerine üç isim atandı

Ruhsar Pekcan ve Zümrüt Selçuk alındı yerlerine üç isim atandı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alınarak yerine Mehmet Muş getirildi. Zehra Zümrüt Selçuk’un yürüttüğü Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ikiye bölünerek Vedat Bilgin Çalışma, Derya Yanık ise Aile Bakanlığına atandı.

Ruhsar Pekcan ve Zümrüt Selçuk alındı yerlerine üç isim atandı

Enerji Günlüğü - Zehra Zümrüt Selçuk’un yürüttüğü Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ikiye bölünerek Vedat Bilgin Çalışma, Derya Yanık ise Aile Bakanlığına atandı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alınarak yerine Mehmet Muş getirildi.  

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı görevden aldı. Ruhsar Pekcan’ın alınmasıyla boşalan Ticaret Bakanlığı görevine Mehmet Muş getirildi. 

ZEHRA ZÜMRÜK SELÇUK'UN YERİNE DERYA YANIK VE VEDAT BİLGİN

Zehra Zümrüt Selçuk’un görevden alındığı Bakanlık ise Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olmak üzere ikiye ayrıldı. Zehra Zümrüt Selçuk her iki bakanlıkta da görevlendirilmedi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Gavenlik Bakanlığı görevine ise Vedat Bilgin atandılar. 

Önceki ve Sonraki Haberler