1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Sabancı Üniversitesi’ne Lozan’dan yeni rektör

Sabancı Üniversitesi’ne Lozan’dan yeni rektör

Enerji Günlüğü - Sabancı Üniversitesi’nin yeni rektörü Lozan Federal Teknoloji Enstitüsü Kürsü Başkanı Yusuf Leblebici oldu.Uluslararası sıralamalarda...

Sabancı Üniversitesi’ne Lozan’dan yeni rektör

Enerji Günlüğü - Sabancı Üniversitesi’nin yeni rektörü Lozan Federal Teknoloji Enstitüsü Kürsü Başkanı Yusuf Leblebici oldu.

Uluslararası sıralamalarda temel bilimler, mühendislik ve teknoloji alanında düzenli olarak dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Swiss Federal Institute of Technology in Lausanne (Lozan Federal Teknoloji Enstitüsü) (EPFL) Kürsü Başkanı ve Mikroelektronik Sistemler Laboratuvarı'nın Direktörü Yusuf Leblebici Sabancı Üniversitesi’nin yeni Rektörü oldu.

Sabancı Üniversitesi’nin kuruluşunda da 1999-2002 yılları arasında Mikroelektronik Program Koordinatörü olarak diploma programının geliştirilmesi görevini üstlenen Yusuf Leblebici, İsviçre’den ülkemize kazandırılan, son derece önemli ve başarılı çalışmalara imza atmış bir bilim insanı.

Rektörlük görevini Yusuf Leblebici’ye devreden Zehra Sayers ise Sabancı Üniversitesi’nin kurucu kadroları arasında yer almış ve 20 yıldır Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi (MDBF) Öğretim Üyeliği, Temel Geliştirme Programı Direktörlüğü ve son olarak da Rektörlük görevlerinde bulundu. Zehra Sayers, Öğretim Üyesi olarak Sabancı Üniversitesi’nde ve aynı zamanda Almanya Hamburg'daki EMBL Laboratuvarı'nda Moleküler Biyoloji dalındaki çalışmalarına devam edecek.

Önceki ve Sonraki Haberler