1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Sabancı’da ‘Yeşil Enerji Dönüşümü’ başladı

Sabancı’da ‘Yeşil Enerji Dönüşümü’ başladı

Enerjisa Enerji; Sabancı Holding, Sabancı Üniversitesi, Teknosa ile ‘Yeşil Enerji’ dönüşümünü başlattı

Sabancı’da ‘Yeşil Enerji Dönüşümü’ başladı

Enerji Günlüğü - Enerjisa Enerji; Sabancı Holding, Sabancı Üniversitesi ve Teknosa ile ‘Yeşil Enerji’ kullanımı için anlaşma imzaladı. İş birliği sayesinde, 2022 yılında üç kurum toplamda 8.475 hanenin 1 yıllık elektrik enerjisi tüketimine denk gelen 25.425 MWh’lık enerjisini yenilenebilir enerji kaynaklarından kullanarak, toplam 14.110 ton CO2 salınımının önüne geçecek.

Enerjisa Enerji, İşimin Enerjisi çatısı altında doğa dostu ve yenilenebilir enerjiye dayalı ürünleriyle müşterilerine enerji tüketiminde tasarruf sağlayan çözümler sunuyor. Enerjisa Enerji bu kapsamda ; Sabancı Holding Sabancı Üniversitesi ve Teknosa’ya %100 ‘Yeşil Enerji’ tedariği sağlayarak doğanın korunmasına katkı sağlayacak önemli bir iş birliğine imza attı. 

İş birliği kapsamında Sabancı Holding ve Sabancı Üniversitesi kullandıkları enerjinin tamamını, Teknosa ise Enerjisa abonesi olduğu tüm mağaza ve yerleşkelerinde enerjiyi yenilenebilir kaynaklardan karşılayacak. Şirketler bu anlaşma ile temiz enerji kaynaklarının genel alanlarda kullanımını teşvik ederken aynı zamanda enerjiye kesintisiz erişimi ve kaynak çeşitlendirilmesini güçlendirerek, arz güvenliğinin garantilenmesine de katkı sağlayacaklar.

Bu kapsamda Sabancı Holding, 2022 yılında kullanması beklenilen yaklaşık 11.000 MWh’lık enerjinin tamamını, Sabancı Üniversitesi ise 5 bin 980 MWh’lık elektrik enerjisi kullanımını yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayacak.

Önceki ve Sonraki Haberler