1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. HİDRO

  4. Sakarya Nehrine kurulacak 3 HES halkın görüşünde

Sakarya Nehrine kurulacak 3 HES halkın görüşünde

Enerji Günlüğü - Albedo BS Elektrik'in Sakarya Nehri'nin Ankara ve Eskişehir sınırları içinde kurmayı planladığı 56 MW'lık üç ayrı HES projesine...

Sakarya Nehrine kurulacak 3 HES halkın görüşünde

Enerji Günlüğü - Albedo BS Elektrik'in Sakarya Nehri'nin Ankara ve Eskişehir sınırları içinde kurmayı planladığı 56 MW'lık üç ayrı HES projesine ilişkin hazırlanan çevre raporları on günlüğüne halkın görüşüne açıldı.

Albedo BS Elektrik Üretim A.Ş. tarafından Ankara ili, Beypazarı ve Polatlı ilçeleri ile Eskişehir ili, Mihalıççık ilçesi sınırları içerisinde, Sakarya Nehri üzerinde kurulması planlanan, toplam kurulu gücü 58,39 MWm/56,00 MWe olan Gürsöğüt-1 Barajı ile Gürsöğüt-1 Etek HES, Dümrek HES ve Gürsöğüt-2 Barajı ile Gürsöğüt-2 Etek HES projesi ile ilgili olarak hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulunup, son kabulü gerçekleştirildi.

Nihai olarak kabul edilen Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu 10 (on) gün halkın görüşüne açıldı. Görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na müracaat edilebilecek.

Proje ile toplam 58,39 MWm/56,00 MWe kurulu güç ile yıllık toplam 302,47 GWh/yıl enerji elde edilmesi öngörülüyor. 

SAKARYA NEHRİ ÜZERİNDE 56 MW'LIK ÜÇ HES KURULACAK

Önceki ve Sonraki Haberler