1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Sanayi üretimi enerji sayesinde arttı

Sanayi üretimi enerji sayesinde arttı

Enerji Günlüğü - Temmuz ayı sanayi üretimi, elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme ve dağıtımı sektöründeki büyüme sayesinde yüzde 3.4 büyüme gösterdi.Türkiye...

Sanayi üretimi enerji sayesinde arttı

Enerji Günlüğü - Temmuz ayı sanayi üretimi, elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme ve dağıtımı sektöründeki büyüme sayesinde yüzde 3.4 büyüme gösterdi.
Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre Bu yılın Temmuz ayında sanayi üretim endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3.4 artış gösterdi.
Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, Temmuz ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi yüzde 1.7 azalırken, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 3.0 artış gösterdi. Toplam sanayi üretimi endeksindeki yüzde 3.4'lük artış ise büyük oranda elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksinde yaşanan hızlı artıştan kaynaklanda. Bu sektördeki artış oranı ise yüzde 8.2 olarak kaydedildi.
Temmuz ayında takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretim endeksi de arındırılmamış veri ile aynı, yani yüzde 3.4 çıktı. Hem mevsim hem de takvim etkilerinden arındırılmış sanayi üretim endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 1.7 arttı.

Önceki ve Sonraki Haberler