1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. JEOTERMAL

  4. ‘Sanko Enerji Dostluk Turnuvası’ başlıyor

‘Sanko Enerji Dostluk Turnuvası’ başlıyor

Sanko Enerji Grubu Salihli’de ‘Sanko Enerji Dostluk Turnuvası’ adı altında amatör futbol turnuvası düzenliyor

‘Sanko Enerji Dostluk Turnuvası’ başlıyor

Enerji Günlüğü - Sanko Enerji Grubu, jeotermal işletmelerininin bulunduğu Manisa'nın Salihli ilçesinde ‘Sanko Enerji Dostluk Turnuvası’ adı altında amatör  futbol turnuvası düzenliyor. Yörede bulunan kamu ve özel sektörlerden oluşan toplam 10 takımın katılımı ile halı sahada yapılacak turnuvanın ilk maçları 30 Ocak Pazar akşamı yapılacak. 

Turnuvaya Sanko Enerjinin yanı sıra, Doğa Koruma, Cici Süt, 112 Acil, Agrobest, Emniyet, Esnaf Spor, Salihli Belediyesi, Jandarma ve Salihli Adliyesi futbol takımları katılacak. İki ayrı halı sahada, her hafta toplam 5 maç gerçekleştirilecek. Maçlar saat 19:00’da başlayacak ve son maç 21:00’de olacak. Puan usulü yapılacak turnuva toplam 9 hafta sürecek. Maçlar sonunda en yüksek puan toplayan 4 takım yarı final oynayacak. Yarı final maçını kazanan 2 takım arasında oynanacak final karşılaşması sonrasında ise şampiyon belli olacak.

Sanko Enerji Grubu Jeotermal Santrallerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sedef Karagöz, bu sene ilki  gerçekleştirilecek etkinlik hakkında, “Futbol turnuvası düzenleme fikri çalışma arkadaşlarımızdan gelince yönetim olarak biz de çok heyacanlandık ve hayata geçirmek için hemen çalışmalara başladık. Futbolun sevilen bir spor aktivitesi olmasının yanı sıra, insanları kaynaştıran ve yakınlaştıran bir yanı olduğunun farkındayız. Bu nedenle turnuvamıza ‘Dostluk Turnuvası’ adını verdik. Turnuvada yer alabilmek için elbette biz de kendi takımımızı kurduk. Takımımız büyük bir hevesle maç hazırlıklarına başladılar bile. Ben buradan Sanko Enerji’nin yanı sıra, turnuvamıza katılacak olan tüm takımlara başarılar diliyorum. Takımlarını desteklemek isteyen taraftarları da mutlaka maçlara bekliyoruz” şeklinde konuştu.   

Çekilen kuralar sonucu 30 Ocak Pazar günü başlayacak turnuvada, eşleşen takımlar aşağıdaki gibi belirlendi;

Saha 1

Esnaf Spor - Salihli Adliyesi    19:00 

Emniyet - Salihli Belediyesi    20:00

Saha 2    

Sanko Enerji - Jandarma    19:00

Agrobest - Doğa Koruma     20:00

112 Acil - Cici Süt         21:00