1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. JEOTERMAL

  4. SANKO Enerji Manisa'da jeotermal kaynak arayacak

SANKO Enerji Manisa'da jeotermal kaynak arayacak

Enerji Günlüğü - SANKO Enerji, Manisa’nın Salihli ilçesinde 64 adet sondaj kuyusu açarak jeotermal kaynak arayacak. Manisa'nın Salihli ilçesinde...

SANKO Enerji Manisa'da jeotermal kaynak arayacak

Enerji Günlüğü - SANKO Enerji, Manisa’nın Salihli ilçesinde 64 adet sondaj kuyusu açarak jeotermal kaynak arayacak. 

Manisa'nın Salihli ilçesinde 50 MW kapasiteli Jeotermal Enerji Üretim Santrali kuran SANKO Enerji Yatırımları Sanayi Anonim Şirketi, Salihli Belediye Başkanlığı’na ait Salihli İlçesi sınırları içerisindeki 178 no’lu Jeotermal Kaynak İşletme Ruhsatlı sahanın kullanım hakkını 30 yıl süre ile satın aldı. Şirket bu saha içerisinde Jeotermal Derin Arama Sondajı Çalışması gerçekleştirmeyi planlıyor. 

Saha içinde açılacak 64 adet sondajlarla öncelikli olarak hali hazırda çalışır durumda olan Salihli Belediye Başkanlığı’na ait Jeotermal Merkezi Isıtma Sistemine akışkan sağlanacak. 

Her bir sondaj noktasında sondaj çalışmasının üç vardiya üzerinden günde 24 saat çalışılarak 45 günde tamamlanması planlanıyor. Proje kapsamında arazide 5 mühendis, 3 teknisyen ve 40 işçi olmak üzere toplam 48 kişinin çalışacak. Gerçekleştirilmesi planlanan proje bedeli her bir kuyu için toplam 1.000.000-TL olarak belirlendi.

Planlanan proje kapsamında sondaj yöntemlerinden Rotary (döner) Sondaj yöntemi kullanılacak. Proje kapsamında gerçekleştirilecek sondaj çalışmaları esnasında 2.500 (±250) metre derinliğe kadar sondaj yapılması planlanıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler