1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Sarıkamış`ta, Şahdeniz Gaz Boru Hattı`nda patlama...

Sarıkamış`ta, Şahdeniz Gaz Boru Hattı`nda patlama...

Enerji Günlüğü - Türkiye'nin Azeri doğalgazı aldığı Şahdeniz Gaz Boru Hattı'nın Kars’ın Sarıkamış ilçesinden geçen bölümünde dün akşam...

Sarıkamış`ta, Şahdeniz Gaz Boru Hattı`nda patlama...

Enerji Günlüğü - Türkiye'nin Azeri doğalgazı aldığı Şahdeniz Gaz Boru Hattı'nın Kars’ın Sarıkamış ilçesinden geçen bölümünde dün akşam saatlerinde patlama meydana geldi. Yağbasan ve Çatak köyleri arasındaki ormanlık alanda meydana gelen patlamanın sesi yaklaşık 20 kilometre mesafedeki Sarıkamış'tan da duyuldu. Patlama sonrası hatta yangın çıkmadı ancak hattan gaz sızıntısı başladı. Bunun üzerine durum BOTAŞ yetkililerine bildirildi ve hattaki gaz akışı kesildi. Yağbasan ve Çatak arasındaki patlamanın nedenine ilişkin kesin bilgi yok. Ancak sabotaj olabileceğinden şüphe ediliyor.
Sarıkamış ilçesinden geçen Şahdeniz Boru Hattı'nda 29 Mayıs akşamı da patlama olmuş, çıkan yangında alevler 100 metreye kadar yükselmiş, gazın kesilmesiyle yangın kendiliğinden sönmüştü. O patlamada çok sayıda evin camları kırılmıştı. Patlamanın sabotajdan kaynaklandığı ileri sürülmüştü.

Önceki ve Sonraki Haberler