1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Sayaçlar Komisyonu kuruldu

Sayaçlar Komisyonu kuruldu

Enerji Günlüğü - Elektrik, su ve gaz sayaçlarıyla ilgili mevzuat ve uygulamalarda karşılaşılabilecek sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapması...

Sayaçlar Komisyonu kuruldu

Enerji Günlüğü - Elektrik, su ve gaz sayaçlarıyla ilgili mevzuat ve uygulamalarda karşılaşılabilecek sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapması için Sayaçlar Komisyonu (SAYKOM) oluşturuldu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Sayaçlar Komisyonu'nun Oluşumu ve Görevlerine Dair Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, Sayaçlar Komisyonu (SAYKOM), elektrik, su ve gaz sayaçlarıyla ilgili mevzuat ve uygulamalarda karşılaşılabilecek sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapacak. SAYKOM, kamu kurum ve kuruluşları ile sektör temsilcilerinden oluşacak ve 26 üyeli olacak.

Komisyon üyeleri, Bakanlığın isteği üzerine 2 yıl için ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından belirlenecek. Üniversiteleri temsilen seçilecek üye, Bakanlıkça yayımlanan Üniversitelerarası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksine göre belirlenecek ve görev süresi 1 yıl olacak. Komisyonun Başkanlığı, Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürü veya Genel Müdürün görevlendireceği Daire Başkanı tarafından, komisyonun sekretarya hizmetleri de Genel Müdürlük tarafından yürütülecek. SAYKOM, sektördeki gelişmeleri izleyip değerlendirecek, karşılaşılan sorunlar ve çözümüne yönelik görüş alışverişinde bulunacak, mevzuat hakkında görüş bildirecek. Komisyonun kararları tavsiye niteliğinde olacak.

Önceki ve Sonraki Haberler