1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Schneider Electric, tohum toplarını doğa ile buluşturuyor 

Schneider Electric, tohum toplarını doğa ile buluşturuyor 

Schneider Electric ve ecording iş birliğinde gerçekleştirilen proje ile Türkiye’ye 125.000 ağaç kazandırılması hedefleniyor. Proje kapsamında kırsal bölgelerde yaşayan kadınlar için de gelir kaynağı yaratılıyor.

Schneider Electric, tohum toplarını doğa ile buluşturuyor 

Enerji Günlüğü - Schneider Electric, ücretsiz olarak her bir kayıt yaptıran kişi için bir tohum topunu Muğla bölgesinde ecoDrone’lar aracılığıyla doğa ile buluşturuyor. 

 Dijital otomasyon ve enerji yönetimi konusunda uzmanlaşmış çok uluslu bir Fransız şirketi olan Schneider Electric, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde başlattığı tohum topu projesiyle ormanlaştırma çalışmalarını destekliyor. ecording iş birliğiyle yürütülen proje kapsamında Schneider Electric, ücretsiz olarak her bir kayıt yaptıran kişi için bir tohum topunu Muğla bölgesinde doğa ile buluşturuyor. ecoDrone’lar aracılığıyla gerçekleştirilen bu çalışmada, tohum toplarını kırsal bölgelerde yaşayan ve iklim krizinin etkileri ile sosyal ve ekonomik zorluklar yaşayan kadınlar hazırlıyor ve böylece sürdürülebilir bir gelir kaynağı elde ediyorlar. Proje ile Türkiye’ye 125.000 ağaç kazandırmak hedefleniyor. 

TOHUMLAR ONLİNE TAKİP EDİLEBİLİYOR

Schneider Electric’in tohum hareketine katılmak için kampanya linki aracılığıyla başvuru yapmak yeterli. Link üzerinden yönlendirmelerle katılımcılar diledikleri tohum türünü seçiyor ve hiçbir ücret ödemeden tohum toplarının doğa ile buluşmasına destek oluyorlar. Ayrıca bu tohumların doğadaki yolculuklarını online olarak takip etme fırsatı da yakalıyorlar.