1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Schneider Electric ve OsiyoTech, Özbekistan’da iş birliği yapacak

Schneider Electric ve OsiyoTech, Özbekistan’da iş birliği yapacak

Schneider Electric ve Özbek BT ürün geliştiricisi OsiyoTech, madencilik, metalürji, petrol ve gaz endüstrilerindeki yeni tesislerde üretim yönetimi için kapsamlı bir dijital çözüm geliştirecekler. 

Schneider Electric ve OsiyoTech, Özbekistan’da iş birliği yapacak

Enerji günlüğü - Schneider Electric, Özbekistan’da faaliyet gösteren ve yeni nesil teknolojiler alanında çözüm sunan OsiyoTech ile iş birliği anlaşması imzaladı. Bu iş ortaklığıyla birlikte, Özbekistan pazarında endüstriyel ilerleme ve otomasyon başta olmak üzere güçlü bir gelişime hizmet edilmesi hedefleniyor.

Bu yeni iş ortaklığını değerlendiren ve Özbekistan’ın Orta Asya’daki stratejik önemini vurgulayan Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya Endüstriyel Otomasyon Genel Müdür Yardımcısı Kerem Barlak, “Güç yönetimi ve otomasyon alanında dijital çözümler sunan bir lider olarak, vizyonumuzu ve önceliklerimizi paylaşan ortaklara değer veriyoruz. Bu nedenle Schneider Electric olarak, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik konusunda benzer şekilde kararlı olan şirketlerle ortaklık kurmaya odaklanıyoruz” dedi.

ÖZBEKİSTAN’IN REFAH SEVİYESİNE DE KATKI SUNULACAK

Schneider Electric ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin, iki şirketin ortak ekosistemini genişletmelerine ve Özbekistan’daki projeler için yüksek kalitede dijital çözümler sunmalarına hizmet edeceğini ifade eden OsiyoTech CEO’su Savlat Tolibov ise “Schneider Electric ile iş birliği içinde hayata geçirmeyi planladığımız en önemli projelerden biri madencilik, metalürji, petrol ve gaz endüstrilerindeki yeni tesislerde üretim yönetimi için kapsamlı bir dijital çözüm geliştirmek. Eminim ki bu tür projelere katılımımız sadece kendi sipariş portföyümüzü artırmakla kalmayacak, aynı zamanda ülkemizin refah seviyesinin yükselmesine de katkıda bulunacaktır” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler