1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. Securitas, enerji profesyonelleri ile masabaşı tatbikatı yaptı

Securitas, enerji profesyonelleri ile masabaşı tatbikatı yaptı

Enerji Günlüğü - Securitas Türkiye, Securitas Bilgi Platformu kapsamında bu sene enerji sektörüne yönelik olarak Enerji Masabaşı Tatbikatı’nı gerçekleştirdi.Güvenlik...

Securitas, enerji profesyonelleri ile masabaşı tatbikatı yaptı

Enerji Günlüğü - Securitas Türkiye, Securitas Bilgi Platformu kapsamında bu sene enerji sektörüne yönelik olarak Enerji Masabaşı Tatbikatı’nı gerçekleştirdi.

Güvenlik şirketi Securitas Türkiye, İstanbul Shangri La Bosphorus Otel’de Masabaşı Tatbikatı gerçekleştirerek enerji sektöründe güvenlik konusunu işledi.

Yaratılan bir senaryo etrafında yapılan tatbikatta, katılımcılar, olası kriz anlarında nasıl önlemler alacaklarını prova etme fırsatı bulurken, kendileriyle önemli güvenlik bilgileri paylaşıldı.

Securitas Enerji Segment Lideri Anıl Akalın’ın yönetiminde gerçekleştirilen tatbikata, şirketlerde karar verme düzeyindeki süreç sahipleri katıldı. Gruplara ayrılan katılımcılar, önceden belirlenen senaryo çerçevesinde ilgili hal tarzı ve mevzuatları içeren çizelgeler oluşturmaya çalıştılar. Daha sonra bu hazırlıklar, diğer katılımcılarla paylaşılarak üzerinde tartışıldı.

ENERJİ, DÜNYANIN VE TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDE İLK SIRALARDA

Securitas Enerji Segment Lideri Anıl Akalın, “Günümüzde enerji, dünyanın ve Türkiye’nin gündeminde ilk sıralarda yer alıyor. Enerji güvenliği ise bu gündemin vazgeçilmez bir parçasını oluşturuyor. Securitas olarak hizmet verdiğimiz enerji segmentinde üretim, dağıtım, enerji nakil hatları faaliyetlerini kapsayan, iş süreçlerindeki güvenlik risklerini ve ihtiyaçlarını analiz ediyoruz. İletişim ve enerji kablo hattı kurulması mümkün olmayan arazilerde mobil elektronik güvenlik sistemleri sunuyoruz. Securitas olarak geleneksel düzenlediğimiz Masabaşı Tatbikatı’nı bu kez enerji sektörüne yönelik olarak gerçekleştirdik ve yoğun katılım nedeniyle son derece mutlu olduk. Masa başı tatbikatlarının genel amacı, doğru-yanlış değerlendirilmesi yapmaktan ziyade, olayı farklı açıdan ele alan karar vericilerin ihtiyaç ve önceliklerini ortaya koymak ve benzer durumlarla karşılaşıldığında daha hızlı ve doğru karar verilmesi için pratik kazandırmak” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler