1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. SEDAŞ, bakım onarım çalışmalarına ağırlık verdi

SEDAŞ, bakım onarım çalışmalarına ağırlık verdi

Enerji Günlüğü - SEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş planlı bakım onarım ve yeni tesis çalışmalarına hız verdi. SEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş., Sakarya,...

SEDAŞ, bakım onarım çalışmalarına ağırlık verdi

Enerji Günlüğü - SEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş planlı bakım onarım ve yeni tesis çalışmalarına hız verdi. SEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş., Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerinde  enerji nakil hatlarında enerjinin sorunsuz olarak dağıtımı ve olası arızaların sonucu meydana gelebilecek kesintileri en az düzeye çekmek için, planlı periyodik bakım çalışmalarını gerçekleştiriyor. SEDAŞ Bakım Onarım Ekipleri planlı çalışmalar yanında,  görev bölgesindeki enerji dağıtım tesislerine ait talepleri de yerinde inceliyorlar. SEDAŞ İşletme Bakım Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan ekipler, Planlı bakım çalışmalarında, çağrı merkezi üzerinden bildirilen ve dilekçelerle müşteri hizmetleri merkezlerinden gelen ihbar ve talepleri de değerlendiriyorlar.

Yapılan değerlendirmelerde iş ve çevre güvenliği açısından da dikkate alınan talepler, öncelik sırasına göre bakım ve onarım programı kapsamına alınırken, havaların da güzelleşmesi ile SEDAŞ Dağıtım Direktörlüğüne bağlı tüm birimler yeni tesis ve bakım onarım faaliyetlerine yoğunlaşarak çalışmalarını sürdürüyorlar. SEDAŞ’ın bakım onarım çalışmaları sırasında Sakarya da Serdivan’ın Meşeli, Kızılcıklı ve Aralık mahallelerinde kırsal alanda bakım gereken şebekelere müdahale eden, vinç yardımı ile direk yenileme ve düzeltme çalışmalarını sürdüren ekiplerin gerçekleştirdiği benzer çalışmalar,  Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerinde görev yapan Bölge sorumlu mühendislerinin koordinasyonunda devam ediyor. SEDAŞ ekiplerinin yoğun çalışması çevre halkın takdir ve sempatisini kazanıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler