1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. SEDAŞ bayram, seçim ve üniversite sınavı için hazır!

SEDAŞ bayram, seçim ve üniversite sınavı için hazır!

Enerji Günlüğü - SEDAŞ, Ramazan Bayramı, seçim ve üniversite sınavları esnasında elektrik kesintilerine karşı önlemlerini arttırdı.Sakarya Elektrik...

SEDAŞ bayram, seçim ve üniversite sınavı için hazır!

Enerji Günlüğü - SEDAŞ, Ramazan Bayramı, seçim ve üniversite sınavları esnasında elektrik kesintilerine karşı önlemlerini arttırdı.

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) hizmet bölgeleri olan Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce ve Gebze’de Ramazan Bayramı, seçim ve üniversiteye giriş sınavlarının haziran ayına denk gelmesi nedeniyle bu dönemlerdeki planlı kesintileri iptal etti. SEDAŞ 474 araç ve bin 700 çalışanı ile hizmet verecek.

SEDAŞ, vatandaşların huzur içinde bir bayram geçirmesini hedeflerken, olası kesintilere anında müdahale etmek için araç, ekipman ve nöbetçi personelini alarm durumunda bekletecek. Nöbet listelerini hazırlayan SEDAŞ, Malzeme ambarlarında da nöbetçi elemanlar bulunduracak. SEDAŞ Alo 186 ve Çağrı Merkezine de vatandaşlar 7/24 ulaşabilecekler ve ihbar, bilgi talebinde bulunabilecekler.

SEDAŞ’TAN 3,4 MİLYON KESİNTİSİZ ENERJİ HEDEFİ

Bölgesindeki 4 İlde toplam 3,4 milyon nüfusa elektrik dağıtım hizmeti veren SEDAŞ, havaların sıcaklığındaki artışla doğru orantılı bir şekilde artan elektrik talebinin kesintisiz karşılanması için gerekli önlemleri aldı.  Şirket bu doğrultuda, periyodik bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştirerek, Ramazan Bayramı’na hazırlandı. SEDAŞ, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce Valilikleri İl Seçim Koordinasyon Merkezleri’nde olası enerji kesintilerine karşı müdahale için nöbetçi personel görevlendirecek, şebeke operasyon araçlarını alarm durumunda bekletecek ve Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) Birimleri ile de irtibat halinde olacak.

SEÇİM VE SINAV GÜNÜ DE NÖBETTELER

WFM ( Mobil İş Gücü Yönetimi) Merkezi de şebeke operasyonlarının yönetilmesinde sahadaki SEDAŞ şebeke operasyon ekiplerine sürekli destek verecekler. SEDAŞ, Bayram süresince, Seçim ve Sınav günü de 20 Bin kilometrekarelik yüzölçümü kapsayan görev alanında, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerinde 4 il 45 ilçe ve 766 köy ve bin 344 mahallede Şebeke Operasyon Birimleri ile arızalara 24 saat sürekli ve anında müdahale etmek ve şebekede elektrik enerjisinin sürekliliğini sağlamak üzere vardiyalı ekipleri ve nöbetçi sorumlularla çalışmaya devam edecek. SEDAŞ, tüm planlı bakım, onarım ve yatırım çalışmalarını, Ramazan Bayramı sonrasında gerçekleştirecek.