1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. SEDAŞ’ın Proje Fikri Yarışması başvuruları uzatıldı

SEDAŞ’ın Proje Fikri Yarışması başvuruları uzatıldı

Enerji Günlüğü - SEDAŞ’ın, dördüncüsünü gerçekleştirdiği “Ödüllü Proje Fikri Yarışması’nın” başvuru süresi 05 Nisan Cuma günü saat...

SEDAŞ’ın Proje Fikri Yarışması başvuruları uzatıldı

Enerji Günlüğü - SEDAŞ’ın, dördüncüsünü gerçekleştirdiği “Ödüllü Proje Fikri Yarışması’nın” başvuru süresi 05 Nisan Cuma günü saat 00:00’a kadar uzatıldı.

SEDAŞ’ın bölgesindeki Sakarya, Düzce ve Kocaeli, Gebze Teknik ve Abant İzzet Baysal üniversiteleri ile  birlikte koordine ettiği ve sosyal sorumluluk kapsamında düzenlediği Proje Fikri Yarışması’nın başvuru süresi, öğrencilerin yarışmaya katılabilmelerine kolaylık sağlamak ve daha çok sayıda öğrencinin katılımını sağlamak amacıyla 05 Nisan Nisan Cuma günü saat 00:00’a kadar uzatıldı. Üniversite yönetimlerinin sınav dönemleri nedeniyle başvuru tarihi uzatma talepleri de süre uzatımında etkili oldu. Daha önce son başvuru tarihi 31 Mart olarak açıklanmıştı.

10 PROJE FİKRİ ÖDÜLLENDİRİLECEK

SEDAŞ Dağıtım Direktörü Ersan Şentürk, SEDAŞ’ın eğitimi destekleyen, gençleri proje üretmeye motive eden  SEDAŞ’ın proje fikri yarışmasında ilk 3 yanında 7 adet mansiyon ile toplamda  10 proje fikrinin ödüllendirileceğini söyledi. Şentürk öğrencilerin yenilikçi bir proje için yazılı anlatımla yapacakları başvuruyu kolaylaştırdıklarını ve web sayfasından bu başvuruların yapılabildiğini belirterek,  “2 Mayısta başarılı bulunan proje fikri sahiplerinin sunumlarını dinlemekten ve ödül törenini gerçekleştirmekten mutluluk duyacağız.” dedi.

YARIŞMANIN TEMASI TOPLUM İÇİN YENİ TEKNOLOJİLER

Toplum için yeni teknolojiler temalı yarışmada Enerjinin Üretiminde, Enerjinin İletiminde, Enerjinin Dağıtımında, Enerjinin Çevre ile Uyumunda, Enerjide İş güvenliği Alanında, Yeni Proje Fikirleri yarışacak. Yarışmanın amacı geleceğin bilim insanlarını bulmak, öğrencilere araştırma ve buluş yapma heyecanı aşılamak, insanlığa katkıda bulunacak eserler ortaya çıkarmak. Sakarya Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesinde “Elektrik, Elektrik Elektronik ve Enerji Sistemleri” bölümlerinde eğitim gören 4. Sınıf üniversite öğrencileri katılabilecekler. Öğrenciler grup olarak en fazla 3 kişiden oluşacak şekilde katılım sağlayabilecekler. 

Yarışma ayrıntıları sedaş web sayfasında yarışmanın başvuru rehberinden öğrenilebiliyor. 
Önceki ve Sonraki Haberler