1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. SEDAŞ'tan dört ile sel müdahalesi

SEDAŞ'tan dört ile sel müdahalesi

SEDAŞ ekipleri, aşırı yağışlar nedeniyle sel felaketinin yaşandığı dağıtım bölgesindeki 4 ilde 2 güne yayılan zorlu çalışmalar sonucu tüm kesintilere müdahale etti. 

SEDAŞ'tan dört ile sel müdahalesi

Enerji Günlüğü - SEDAŞ, Bolu, Düzce, Kocaeli ve Sakarya’yı etkileyen aşırı yağışların neden olduğu sel felaketi sonucu oluşan hasarları gideriyor.

20 bin kilometrekarelik alanda 2 milyonu aşkın müşteriye enerji hizmeti sunan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), Bolu, Düzce, Gebze, Kocaeli ve Sakarya il ve ilçelerinde 08.07.2023 tarihinde başlayan ve 09.07.2023 gece yarısına kadar devam eden aşırı yağmurun neden olduğu hasarlarla mücadele etti. AFAD ve Valiliklerle ile koordinasyon içinde yürütülen bu mücadele sonucu bölgede meydana gelen tüm arızalara müdahale edildi. 

DÜZCE’DE 145 KÖYÜN SORUNU GİDERİLDİ

Aşırı yağmur sonucu dere taşkınları, heyelanlar yaşandı ve birçok ağaç devrildi. Elektrik direkleri ve bağlantılarını da etkileyen doğa felaketi sonucu Düzce bölgesinde 145 köy enerjisiz kaldı. İlk anda 39 köye, akabinde de tamamına enerji verildi ve enerjisiz köy kalmamış oldu. Bu sahada SEDAŞ ekipleri 537 adet arızaya müdahale etti ve 569 kalem malzeme kullanıldı. 2 gün boyunca gece gündüz demeden kesintisiz sürdürülen müdahalelerde 38 personel 27 yüksek donanıma sahip araç ile yer aldı.

BOLU’DA GECE GEÇ SAATLERE KADAR ARIZALARA MÜDAHALE

Bolu bölgesinde ise sel sahasında kalan ve yolları kapalı bulunan 10 köy hariç tüm kesintilere hızla müdahale edildi, direk ve izolatör değişimleri ve kopan bağlantıların yenilenmesi sonucu köyler enerjilendirildi. Kalan 10 köy için suların hala yüksek olması ve saha şartlarının olumsuzluğuna rağmen gece boyunca devam eden çalışmalar neticesi bu köylere de enerji verilebildi. Bolu’daki çalışmalar 45 personelin katılımı ve 16 yüksek donanıma sahip farklı tipteki araçlar ile yürütülmüş, zorlu sahadaki mücadelede dronlar da kullanıldı. 

Önceki ve Sonraki Haberler