1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. SEDAŞ’tan kesinti özrü

SEDAŞ’tan kesinti özrü

Enerji Günlüğü - Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş, (SEDAŞ) dün şehir merkezinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle özür diledi. Kesintinin, elde olmayan...

SEDAŞ’tan kesinti özrü

Enerji Günlüğü - Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş, (SEDAŞ) dün şehir merkezinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle özür diledi. Kesintinin, elde olmayan nedenlerle gerçekleştiğini açıklayan SEDAŞ, tüketicilerin yaşadığı mağduriyet nedeniyle özür dilediğini açıkladı. SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, “Arızalanan kapalı sistemde modüler hücre içinde yer alan ayırıcı başlığının teçhizattan kaynaklı olarak arızalanması sonucu gelişen kesinti sırasında,  arıza noktasının tespiti için anında SEDAŞ ekiplerince sahada gerekli müdahale yapılmıştır. Ancak yüksek gerilim arızasının büyüklüğü ve geniş bir bölgeyi etkilemesi nedeniyle sistemde manevra yapılması ve sistemin devreye alınması sırasında tekrar açmalar yaşanmış ve manevralar yenilenmek zorunda kalınmıştır. Arızalı trafo bölgesi sistemden ayrılarak yeniden enerji verilmiştir” dedi.

Bekircan, açıklamasını şöyle sürdürdü: “SEDAŞ olarak işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışırken sistemde kullanılan mekanik aksamı da olan malzemelerin enerji altında arızalanması ve vatandaşlarımız ve tüm elektrik tüketicilerinin arıza kaynaklı olarak karşılaştığı olumsuzluk enerji satışının sekteye uğraması şirketimizin yaşanmasını hiç istemediği bir durumdur. Yatırım ve tesis amaçlı yapılan kesintilerde dahi müşterilerimizin enerji alma yönünden mağdur olmaması göz önünde tutulmaktadır. Ancak istenmeyen bir arıza sonucu ortaya çıkan rahatsızlıktan dolayı ve kesinti kaynaklı yaşanan mağduriyet için özür dileriz. Tül Sokakta Tansu Çiller Ticaret Meslek Lisesi trafo kabini içindeki arıza kaynağını oluşturan ve yanan hücreler değiştirilirken, bundan sonra benzer bir arızaya yol açılmaması açısından trafo kabini ile ilgili ve dağıtım sistemimizde gerekli önlemler alınmakta, SEDAŞ olarak yatırımlar ve yenileme ile bakım çalışmalarımızla tüm bölgede hizmet kalitesinin arttırılması için çalışmalarımız sürdürülmektedir.”

Önceki ve Sonraki Haberler