1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. SEDAŞ’tan tehlikeli elektrik tesisatlarına uyarı etiketi

SEDAŞ’tan tehlikeli elektrik tesisatlarına uyarı etiketi

SEDAŞ, can ve mal güvenliğini tehdit eden elektrik bağlantı tesisatlarını etiketleyerek bu tesisatların 1 ay içinde onarılmalarını talep ediyor.

SEDAŞ’tan tehlikeli elektrik tesisatlarına uyarı etiketi

Enerji Günlüğü - SEDAŞ, can ve mal güvenliğini tehdit eden elektrik bağlantı tesisatlarını etiketleyerek bu tesisatların 1 ay içinde onarılmalarını talep ediyor.

Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce İllerini kapsayan 20 bin kilometrekarelik alanda 3,7 milyon nüfus ve 1,9 milyon kişiye elektrik hizmeti sunan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), iş sağlığı ve güvenliği alanındaki uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. “Mutlu yarınlar iş güvenliği ile başlar” mottosuyla iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini çeşitlendiren Sedaş, müşterilere ait pano ve tesisatları kontrol ederek can ve mal güvenliği riski bulunan, yüksekte tesis edilmiş, deforme olmuş ve buna benzer uygun olmayan panoları uyarı etiketleri ile işaretliyor. Güvenlik uyarıları bulunan etiketler ile müşterilerin tehlikelere karşı bilgilendirilerek olası kazaların önüne geçilmesi hedefleniyor.

Pano veya tesisatında uyarı etiketi bulunan müşterilerin, Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği’ne istinaden 1 ay içinde normlara uygun düzeltme yapmaları bekleniyor. Bu süre içinde düzenlemelerin tamamlanmadığı, risk teşkil eden tesisatlardaki elektrik akımının ilgili yönetmelik uyarınca güvenlik nedeniyle durdurulacağı açıklandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler