1. Selen İNAL

Selen İNAL

Selen İNAL

Selen İNAL hakkında

Selen İnal, İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği 2001 yılı mezunu. 2004’te Almanya’nın FH-Offenburg Üniversitesi’nde Energy Conversion & Management konulu yüksek lisansı programını tamamladı. Alstom İsviçre’de bilimsel projelerde de çalıştığı bu süreçte, Alman Hükümeti’nin D.A.A.D. bursu ile uluslararası bilimsel işbirliği platformu Nanoparticles and Bioparticles Project (NaBiPa) kapsamında yüksek lisans tezini yazdı. 

2004-2011 yılları arasında doğalgaz kombine çevrim enerji santrallerinin mühendislik ve tasarımını yapan Enprode firmasında İş Geliştirme Müdürlüğü rolünü üstlendi. Buna paralel, toptan elektrik alım satımı yapan kardeş şirket Enimeks’in de Enerji Ticareti ve Pazar Gelişme Müdürlüğü görevini yürüttü. Ayrıca Andritz, Oliver Eimco, Swenson gibi kimya proses, çevre ve enerji alanında çalışan yirminin üzerinde Avrupalı ve Amerikalı firmanın Türkiye temsilciliğini yapan Inrep’de görev aldı. 

2011 yılında Türkiye’nin ilk Yeşil Yaka kariyer portalı olan Ekokariyer’i kurdu. Ekokariyer'den 2016 sonunda ayrıldı. 2011-2017 döneminde Yönetici Ortağı olduğu OSB Danışmanlık firmasında dünyanın önde gelen enerji firmalarına ve bankalarına iş geliştirme ve danışmanlık hizmetleri sundu.

2017-2019 döneminde Eko Yenilenebilir Enerjiler AŞ (EkoRE) çatısı altındaki yenilenebilir enerji operasyonlarının tümünün iş geliştirmesinden sorumlu müdür ve sonrasında direktör olarak uluslararası yenilenebilir enerji projeleri ve yatırımları konusunda çalıştı. 

Kasım 2019 tarihinden bu yana Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) bir programı olan Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı - TurSEFF’in İş Geliştirme Müdürlüğü görevini yürütüyor. 

Profesyonel iş hayatının yanı sıra pek çok sektörel ve sivil toplum inisiyatifinde de çeşitli görevler üstlendi.