1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Selin ardından Şanlıurfa’nın yüzde 99’una elektrik verildi

Selin ardından Şanlıurfa’nın yüzde 99’una elektrik verildi

Şanlıurfa’da sel felaketinin ilk anlarında farklı nedenlerle elektrik verilemeyen 40 bin elektrik abonesinin 39.323’üne yeniden enerji verildi.

Selin ardından Şanlıurfa’nın yüzde 99’una elektrik verildi

Enerji Günlüğü - Dicle Elektrik, sel felaketinin ardından Şanlıurfa’da bulunan abonelerin tamamına yakın kısmına elektriğin yeniden sağlandığını açıkladı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde elektrik dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik, Şanlıurfa’da can kayıplarının yanında ekonomik kayba da yol açan sel felaketinin ardından şehrin elektrik altyapısına ilişkin son durumu açıkladı. Bu kapsamda selin üzerinden 24 saat geçmeden kentin tamamına yakın kısmına elektriğin yeniden sağlandığını bildirdi. 

Açıklamada, hava muhalefeti ve zorlu şartlara rağmen ekiplerin gerçekleştirdiği aralıksız çalışmalar sonucunda, afetin ilk anlarında farklı nedenlerle elektrik verilemeyen 40 bin abonenin 39.323’üne yeniden enerji verildiği kaydedildi. İldeki yetkili kurumlarla sürekli iletişim halinde olan Dicle Elektrik ekipleri, Şanlıurfa’nın yüzde 99’una elektrik verildiğini belirtti.

İHTİYAÇ DUYULAN YERLERE JENERATÖR DESTEĞİ

Son durumu değerlendiren Dicle Elektrik Genel Müdürü Yaşar Arvas,  “Şanlıurfa şehir merkezinde sel felaketinin etkili olduğu bölgelerde arama-kurtarma ekiplerinin yanı sıra, Dicle Elektrik olarak bizler de üzerimize düşen tüm görev ve sorumluluklarımıza devam ediyoruz. Güvenliğin sağlanması açısından 10 adet trafomuz halen devre dışı tutuluyor. Bu duruma bağlı olarak 11 mahallede 677 abonemizle ilgili enerji kesintisi devam etmekte. Olumsuz hava şartları yüzünden yer yer müdahalede zorunlu olarak aksamalar yaşanabiliyor. Buna rağmen tüm imkânlar kullanılarak arızalara müdahale etmeye devam ediyoruz. Ayrıca ihtiyaç duyulan yerlere jeneratör desteği de sağlıyoruz” dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler