1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Seyitömer Termik Santrali 2015 sonuna kadar özelleşiyor

Seyitömer Termik Santrali 2015 sonuna kadar özelleşiyor

Enerji Günlüğü - Özelleştirme Yüksek Kurulu, Seyitömer Santralini özelleştirme programına aldı.Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (ÖYK), Elektrik Üretim...

Seyitömer Termik Santrali 2015 sonuna kadar özelleşiyor

Enerji Günlüğü - Özelleştirme Yüksek Kurulu, Seyitömer Santralini özelleştirme programına aldı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (ÖYK), Elektrik Üretim AŞ'ye ait Seyitömer Termik Santrali'ni özelleştirme programına aldığı, bugunkü resmi gazetede yayımlandı.
Buna göre Özelleştirme Yüksek Kurulu, Seyitömer Termik Santrali'nin özelleştirme programına alınmasına, santral tarafından kullanılan taşınmazların, Seyitömer Linyitleri İşletmesi tarafından kullanılan taşınır ve taşınmazların ilgili ruhsatları ile bu ruhsatların kapsadığı maden sahalarının özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verdi.
Seyitömer Termik Santrali ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların ve Seyitömer Linyitleri İşletmesi tarafından kullanılan taşınır ve taşınmazların varlık satışı, ilgili ruhsatlar ile bu ruhsatların kapsadığı maden sahalarının "İşletme Hakkının Verilmesi" yöntemiyle bir bütün halinde özelleştirilmesi, özelleştirme işlemlerinin de 31 Aralık 2015 tarihine kadar tamamlanması kararlaştırıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler