1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. Sharz, elektrikli araç şarj işletmecisi oldu

Sharz, elektrikli araç şarj işletmecisi oldu

Sharz markası, 1 yıl içinde elektrikli araç şarj istasyon ağını 50 adet yeni istasyonla 350'ye ulaştırmayı hedefliyor.

Sharz, elektrikli araç şarj işletmecisi oldu

Enerji Günlüğü - 300 şarj istasyonunu bünyesinde bulunduran Sharz.net, şarj işletmecisi lisansını alan ilk on şarj operatörü şirketinden biri oldu.

Türkiye'de şarj ağı lisansı almak için  girişimde bulunan otomobil markası ve Enerji şirketine yazılım ve donanım alt yapısı sağlayan, 300 şarj noktasıyla da Türkiye'nin en yaygın şarj ağlarından birisine sahip olan Sharz.net, şarj işletmecisi lisansını alan ilk on şarj operatörü şirketinden biri oldu. 2019 yılından bu yana faaliyet gösteren Sharz.net, aynı zamanda 6 adet lisans alma başvurusunda bulunan şirkete de alt yapı desteği sağlıyor.

sharz-ayse-ece-sengonul.jpg

“10 NUMARALI LİSANSIMIZI ELDEN TESLİM ALDIK”

Konuyla ilgili görüşlerini aktaran Sharz.net Genel Koordinatörü Ece Şengönül "Ülkemizin elektrikli araçlar dünyasında öncü olacak ülkeler arasında yer alabilmesi için 3 yıldır gece gündüz çalışarak üzerimize düşen görevleri yapmaya gayret ediyoruz. Kamu, özel sektör ve sürücülere elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. EPDK'dan 10 numaralı lisansımızı elden teslim aldık. Geçtiğimiz günlerde de Şarj Mevzuatı maddesine uygun olarak hizmet tarifemizi kWs olarak revize eden ilk şarj işletmecisi unvanını kazandık” dedi. 

HEDEF 1 YILDA 50 YENİ ŞARJ İSTASYONU

Bugüne kadar 20 Milyon TL'lik yatırım yaparak sektöre önemli bir katma değer sağladıklarını kaydeden Şengönül, “Lisans alan ve alacak yeni şirketler ile şarj istasyonlarımızı ortak kullanıma açarak müşterilerimizin veya lisanslı diğer şirketler müşterilerinin daha geniş alanlarda şarj edebilme olanağına kavuşmasını istiyoruz. 1 yıl içinde istasyon ağımızı 50 adet yeni istasyonla 350'ye ulaştırarak elektrikli araç kullanımının yaygınlaşmasına öncülük etme misyonumuzu sürdürmeyi hedefliyoruz. Daha çok çalışacağız ve herkese destek olmaya devam edeceğiz. Tüm iş ortaklarımıza teşekkür ederiz" açıklamasını yaptı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler