1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Shell 3. köprü yoluna üç istasyon kuruyor

Shell 3. köprü yoluna üç istasyon kuruyor

Enerji Günlüğü - Shell & Turcas, Yavuz Sultan Selim Köprüsü Kuzey Çevre Otoyolu’nda hizmet verecek üç yeni akaryakıt istasyonu kuracak. Türkiye...

Shell 3. köprü yoluna üç istasyon kuruyor

Enerji Günlüğü - Shell & Turcas, Yavuz Sultan Selim Köprüsü Kuzey Çevre Otoyolu’nda hizmet verecek üç yeni akaryakıt istasyonu kuracak. 

Türkiye akaryakıt pazarının önde gelen şirketlerinden Shell & Turcas, istasyon ağına yatırım yapmaya devam ediyor. Shell, Türkiye’nin en büyük altyapı projelerinden biri olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu Projesi’nde, 26 Ağustos’tan itibaren ilk etapta 2 istasyonu ile faaliyete geçmeyi planlıyor. İlerleyen dönemde 1 istasyon daha açılacak ve Kuzey Çevre Otoyolu üzerindeki toplam Shell istasyonu sayısı 3’e çıkacak. 

Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem konuya ilişkin açıklamasında “Bugün Türkiye’nin en köklü enerji şirketlerinden Turcas ile kurduğumuz ortak girişim şirketimiz Shell & Turcas için, çok önemli bir yatırımın hazır hale gelmesinin gururunu yaşıyoruz” dedi. Shell’in Türkiye’deki yatırım kararlarını uzun vadeli bir bakış açısıyla aldığını vurgulayan Ahmet Erdem, “Türkiye’nin de bu anlamda potansiyeline ve geleceğine inanıyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu, dünyanın en önemli altyapı projelerinden biri. Bu ve benzeri mega projelerin parçası olmak bizim için gurur verici” ifadesini kullandı. 

Shell & Turcas CEO’su Felix Faber ise şunları söyledi: 

“Shell & Turcas olarak istasyon ağımıza yatırım yapıyor ve müşterilerimizin bizi görmek istediği lokasyonlarda yeni istasyonlar açıyoruz. Türkiye’nin en önemli altyapı projelerinden biri olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nda açtığımız istasyonları çok kısa sürede hizmete hazır hale getirdik, bu nedenle çok mutluyuz. Bu projedeki istasyonlarımız, bir çok yenilik ve farklı hizmeti hayata geçireceğimiz yerler olacak. Örneğin buradaki istasyonlarımızdan biri, Türkiye’de işletttiğimiz tüm istasyonlarımız arasında en büyük markete sahip olan istasyonumuz olacak. Sunduğumuz kaliteli yakıtlarımıza ek olarak yeni istasyonlarımızdaki Shell Select marketlerimizle, yoldaki müşterilerimizin yakıt dışı ihtiyaçlarını da karşılamaya devam edeceğiz.”

ÇOCUKLARA ÖZEL TUVALET 

Yeni tasarımlı istasyonlar ilk defa Kuzey Çevre Otoyolu üzerinde

Shell’in Kuzey Çevre Otoyolu üzerinde yeni açacağı istasyonlarda, yeni bir kolon tasarımı da uygulandı. Bu projedeki istasyonlardaki kolon tasarımı, Shell’in Türkiye’deki tüm istasyonlarından farklı. Ayrıca istasyonlarda çocuklar için özel tasarlanmış çocuk tuvaletleri de bulunuyor. 

Türkiye geneline yayılmış 1000’i aşkın Shell akaryakıt istasyonunda 15 binden fazla ön saha çalışanı istihdam ediliyor. Shell akaryakıt istasyonlarını günde yaklaşık 1 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği belirtiliyor. Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) gerçekleştirdiği denetimler sonucu, 2015 yılında Türkiye’de petrol piyasası akaryakıt dağıtım markaları arasında “Müşteri Dostu Marka” belgesini alan ilk marka olan Shell & Turcas, 169 akaryakıt istasyonuyla da TSE’den “Müşteri Dostu Kuruluş” belgesini almaya hak kazandı.

Önceki ve Sonraki Haberler