1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Shell Türkiye 90 yaşında!

Shell Türkiye 90 yaşında!

Enerji Günlüğü - Türkiye’deki faaliyetlerine 7 Mart 1923 tarihinde başlayan Shell, 90 yılı geride bıraktı. Akaryakıt ve madeni yağ dağıtımıyla...

Shell Türkiye 90 yaşında!

Enerji Günlüğü - Türkiye’deki faaliyetlerine 7 Mart 1923 tarihinde başlayan Shell, 90 yılı geride bıraktı. Akaryakıt ve madeni yağ dağıtımıyla Türkiye’deki faaliyetlerine başlayan Shell, bugün perakende satışlardan arama ve üretime, kimya, denizcilik ve havacılık satışlarından madeni yağ ihracatına kadar enerjinin her alanında faaliyet gösteriyor.

Shell’in ilk günden bu yana yatırımlarıyla Türkiye’nin gelişmesindeki en büyük paydaşlardan biri olduğunu belirten Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, “Türkiye’ye küresel bir dünya markası olarak geldik, zamanla Türk halkının gönlünde yerel bir değer olduk. Bugüne kadar Türkiye’yi sayısız yenilikle tanıştırdık. Yatırımlarımız Türkiye’nin enerji arzına zenginlik kazandırırken, müşterilerimize en kaliteli ürün ve hizmeti sunmayı da mümkün kılıyor. Son 6 yılda gerçekleştirdiğimiz yatırım tutarı 900 milyon doları aştı. Türkiye’deki tüm iş kollarımızla entegre bir şekilde faaliyet gösteriyoruz. 2011 yılında TPAO ile anlaşma imzalayarak arama çalışmalarına yeniden başladık. 90 yıllık yolculuğumuzda bizi en çok mutlu eden şey müşterilerimizin ve kamuoyunun takdirini kazanmaktı. Bu büyük başarılarla ulaştığımız 90’ıncı yılımızı yepyeni atılımların başlangıcı olarak görüyoruz. Türkiye’deki yolculuğumuz daha nice yıllar sürecek ve Türkiye ile birlikte büyümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Shell Türkiye’de; Satış ve Operasyon, Ticari Akaryakıtlar veTicari Filo iş birimlerini kapsayan  “Perakende Satışlar” ile “Madeni Yağlar”, “Rafineri ve Dağıtım”, “Enerji ve Gaz”, “Arama ve Üretim”, “Havacılık Satışları”, “Kimya Satışları” ve  “Denizcilik Satışları” alanlarında faaliyet gösteriyor. Shell, 700 personel ve perakende ağında 1000 istasyon ile 12 bin dolaylı çalışanıyla çalışmalarını sürdürüyor.