1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Shell, yol emniyeti bilincini artırmayı sürdürüyor

Shell, yol emniyeti bilincini artırmayı sürdürüyor

Enerji Günlüğü - Kocaeli’de yürütülen Güvenli Trafik Projesi’ne destek veren Shell, yol emniyeti bilincini artırmak amaçlı düzenlediği eğitim ve...

Shell, yol emniyeti bilincini artırmayı sürdürüyor

Enerji Günlüğü - Kocaeli’de yürütülen Güvenli Trafik Projesi’ne destek veren Shell, yol emniyeti bilincini artırmak amaçlı düzenlediği eğitim ve etkinliklerini sürdürüyor.Bu kapsamda Başiskele’de devrilme ve çarpma simülatörü  eğitimiyle  katılımcılara emniyet kemerinin hayati önemini deneyimletildi. Eğitim sonunda katılımcıların emniyet kemeri kullanma tutumları yüzde 35 oranında iyileşti. Shell ayrıca gönüllülerin, ilkokullarda öğrencilere yol emniyeti eğitimi vermesini de sağlıyor.

Kocaeli Valiliği, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Dünya Sağlık Örgütü’nün iş birliğiyle Mayıs ayında başlatılan “Güvenli Trafik Projesi” Shell’in de katkılarıyla sürüyor. Emniyet kemeri kullanımının yaygınlaşması ve hız sınırlarına uyulması hedeflenen proje kapsamında Shell çeşitli eğitim ve etkinlikler düzenliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Başiskele’de gerçekleştirdiği Kocaeli Öğrenme Şenliği kapsamında Shell tarafından düzenlenen devrilme ve çarpma simülatörü eğitimine ise 77 kişi katıldı. Başiskele Kaymakamı Ali Partal’ın da yer aldığı etkinlikte, emniyet kemerinin yolculuk ve kaza sırasındaki hayati önemi deneyimletildi. Etkinlik sırasında yapılan araştırma ise, katılımcıların emniyet kemeri kullanımına ilişkin tutumlarının, olumlu yönde değiştiğini ortaya koydu. Araç kullanırken emniyet kemeri takarım diyenlerin sayısı 59’dan 76’ya, arka koltukta emniyet kemeri takarım diyenlerin sayısı 28’den 75’e, şehiriçi seyahatlerde emniyet kemeri takarım diyenlerin sayısı 48’den 75’e, şehirlerarası seyahatlerde emniyet kemeri takarım diyenlerin sayısı ise 60’dan 75’e yükseldi.

Devrilme ve çarpma simülatörü etkinliklerinin yanı sıra, ilkokul öğrencilerine de yol emniyeti eğitimi veriliyor. Shell, Haziran ayı içinde 10 okulda 1000 öğrenciye gönüllüler tarafından eğitim verilmesini sağladı. İleriki dönemde Shell sürücü kursu öğretmenlerine de yol emniyeti eğitimleri düzenleyecek.

Shell, 96 bin insana yol emniyeti eğitimi verdi

Son iki yılda 96 bin kişiye yol emniyeti eğitimi veren Shell, Kocaeli’de yürütülen Güvenli Trafik Projesi kapsamında önemli eğitimler ve etkinlikler gerçekleştiriyor. Özel etkinliklerle katılımcılara ve ilkokul öğrencilerine yönelik yol emniyeti eğitimi çalışmaları gerçekleştiriliyor, yol emniyeti konusunda toplumsal bilinci artırıyor. Ayrıca Shell istasyonlarında dağıtılan özel çıkartmalar ve broşürlerle, ziyaretçilere kısa mesafeli yolculuklarda ve arka koltukta da emniyet kemeri takılması çağrısında bulunuluyor.  Sürücülere araçlarında kullanmaları için “Arka Koltukta Emniyet Kemerinizi Takın. Yaşama Sözünüz Olduğunu Unutmayın” ve “Kısa Mesafede Emniyet Kemerinizi Takın. Yaşama Sözünüz Olduğunu Unutmayın” yazılı çıkartmalar dağıtılıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler