1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Siemens, DJ Sürdürülebilirlik Endeksi`nde Süper Sektör Lideri seçildi

Siemens, DJ Sürdürülebilirlik Endeksi`nde Süper Sektör Lideri seçildi

Enerji Günlüğü - Siemens, küresel ölçekte yürüttüğü sürdürülebilirlik çalışmalarıyla Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi (DJSI) "Endüstriyel...

Siemens, DJ Sürdürülebilirlik Endeksi`nde Süper Sektör Lideri seçildi

Enerji Günlüğü - Siemens, küresel ölçekte yürüttüğü sürdürülebilirlik çalışmalarıyla Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi (DJSI) "Endüstriyel Ürün ve Hizmetler" kategorisinde ilk kez süper sektör lideri olarak konumlandırıldı.
Siemens, 10 yılı aşkın süredir yer aldığı Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde 100 üzerinden 92 puan alarak bugüne değin en üstün başarısını gösterdi. 3M, General Electronics, Toshiba ve ThyssenKrupp gibi şirketlerin yer aldığı Çeşitlendirilmiş Endüstriler kategorisinde DJSI'nin ilk listelendiği 1999 yılından bu yana yer alan Siemens, 2012 yılı itibarıyla 5 yıl üst üste zirvede kalmayı başardı. Siemens ayrıca Karbon Açıklama Projesi (CDP - Carbon Disclosure Project) bağımsız sıralamasında 100 üzerinden 98 puan alarak, sürdürülebilirlikteki iddiasını büyüterek koruduğunu gösterdi.
Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi sonuçlarını değerlendiren Siemens Yönetim Kurulu Üyesi ve Sürdürülebilirlik Yöneticisi Barbara Kux, "Bu zorlu ortamda, başarının mimarları Siemens'i sürdürülebilirlikte lider konumuna getiren dünyanın dört bir yanındaki çalışanlarımızdır" dedi.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler