1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Siemens’den İnovasyon Laboratuvarı

Siemens’den İnovasyon Laboratuvarı

Enerji Günlüğü - Siemens,ilk açık inovasyon laboratuvarını Teknopark İstanbul’da hizmete açtı.Açık inovasyon girişimciliğinin en önemli öğelerinden...

Siemens’den İnovasyon Laboratuvarı

Enerji Günlüğü - Siemens,ilk açık inovasyon laboratuvarını Teknopark İstanbul’da hizmete açtı.

Açık inovasyon girişimciliğinin en önemli öğelerinden biri olacak Siemens İnovasyon Laboratuvarı, 4 Eylül’de, Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi ve CTO’su( Kurumsal Teknoloji Bölüm Başkanı) Klaus Helmrich’in de katılımıyla Teknopark İstanbul’da açıldı.

İnovasyon Laboratuvarı’nın açılışında bir konuşma yapan Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi ve CTO’su Klaus Helmrich, “Türkiye, Siemens için hem hali hazırda hem de gelecek için büyük önem taşıyan bir ülke. Türkiye’de inovasyon alanında büyük bir potansiyel görüyoruz ve bu sebeple buradaki inovasyon faaliyetlerimizi cesur Ar-Ge yatırımlarıyla genişletiyoruz. Bu potansiyeli, pazardaki beklentilere cevap verebilen inovatif çözümlere dönüştürmek üzere çalışacağız” dedi.

Siemens A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis ise yaptığı konuşmada, laboratuvarın hem Siemens için hem de Türkiye için oldukça önemli olduğunun altını çizerek, “Türkiye’nin büyümesi için sadece fabrika ve üretim merkezlerine yatırım yapmak yeterli değil. Ülkemizin gelişmesi, inovasyon ve teknoloji alanında da Siemens İnovasyon Laboratuvarı gibi pek çok yatırım gerektiriyor. Ülkemizin gelişmiş ülkeler liginde yer alması adına evrimci inovasyondan daha çok devrimci inovasyonlara imkan verecek bir iklime ve bu yönde girişimlere ihtiyacı var Türkiye’nin genç ve dinamik nüfusunu değerlendirmek için geleceğe yatırım yapmak gerekiyor.” dedi “

SİEMENS İNOVASYON YARIŞMASI’NA EVSAHİPLİĞİ YAPACAK

Siemens İnovasyon Laboratuvarı, üniversite 4. sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katılabileceği ve yılda bir kez düzenlenecek Siemens İnovasyon Yarışması’na evsahipliği yapacak. Yarışma ile katılımcı öğrencilerden Siemens tarafından belirlenecek çeşitli iş alanlarında çözümler üretmeleri istenecek. Yarışma sonucunda jüri tarafından seçilen öğrenciler, İnovasyon Laboratuvarı’nda 3 ay süreyle prototiplerini geliştirme fırsatı bulacaklar.Ayrıca yarışmayı kazanan kişi ya da ekip, para ödülünün yanı sıra, fikrini “Siemens İnovasyon Beyin Takımı”na sunma ve Siemens Almanya’daki İnovasyon Laboratuvar’ına katılma hakkına da sahip olacak.

Siemens’in Gebze’de bulunan Ar-Ge Merkezi’nin bir parçası olarak çalışacak olan Siemens’in Teknopark İstanbul yerleşkesi, Siemens İnovasyon merkezinin yanı sıra içerisinde Kurumsal Teknolojiler Geliştirme Merkezi’ni de barındıracak.

Önceki ve Sonraki Haberler