1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Siemens`in enerji lideri Sedef Karagöz

Siemens`in enerji lideri Sedef Karagöz

Enerji Günlüğü - Siemens Türkiye Enerji Sektörü Liderliği’ne Sedef Karagöz getirildi. Karagöz, 2011 yılından bu yana Siemens Türkiye Güç İletimi...

Siemens`in enerji lideri Sedef Karagöz

Enerji Günlüğü - Siemens Türkiye Enerji Sektörü Liderliği’ne Sedef Karagöz getirildi. Karagöz, 2011 yılından bu yana Siemens Türkiye Güç İletimi Birim Müdürü olarak görev yapıyordu.

Siemens’teki kariyerine 2003 yılında Yüksek Gerilim Şalt Tesisleri Bölümü’nde Satış Mühendisi olarak başlayan Karagöz, aynı bölümde Irak, Ürdün ve Suriye Bölgesinden Sorumlu Grup Müdürü olarak çalışmalarını sürdürdü. 2008 yılında Siemens Enerji Sektörü Proje Yönetim Direktörlüğü görevini üstlenen Karagöz, 2011 yılından bu yana Siemens Türkiye Güç İletimi Birim Müdürü olarak görev yapıyordu.

1987 yılında ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği’nden mezun olan Sedef Karagöz, yüksek lisansını yine aynı üniversitede Yüksek Gerilim Şalt Tesisleri üzerine tamamladı. 1991–1992 yılları arasında MBA eğitimi alan Karagöz, kariyer hayatına 1989 yılında Enerji sektöründe satış mühendisi olarak başladı ve sırası ile proje yöneticiliği, proje direktörlüğü görevlerini üstlendi.

Enerji sektöründeki uzun yıllara dayanan tecrübesini, Siemens Türkiye Enerji Sektörü Liderliği görevini üstlenerek devam ettirecek olan Karagöz, evli ve bir kız çocuğu annesidir.