1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. Siemens’ten alandan ve zamandan tasarruf ettiren hızlı şarj cihazı

Siemens’ten alandan ve zamandan tasarruf ettiren hızlı şarj cihazı

Siemens, 400 kW çıkışa sahip SICHARGE D şarj istasyonları ile tek seferde 4 elektrikli otomobili aynı anda şarj edilebilen hızlı şarj cihazının yeni versiyonunu tanıttı. 

Siemens’ten alandan ve zamandan tasarruf ettiren hızlı şarj cihazı

Enerji Günlüğü - Siemens, elektrikli araç hızlı şarj cihazının ek varyantı SICHARGE D ile kolay kurulum imkanı ve 40 derece ortam sıcaklığında dahi kesintisiz dolum özelliğiyle Şarj Noktası Operatörlerine alandan ve zamandan tasarruf sağlayacak.

Siemens Akıllı Altyapı, IEC standartlarına uyumu gözeten pazarlar için maksimum 400 kW çıkışa sahip SICHARGE D elektrikli araç hızlı şarj cihazının ek varyantını tanıttı. Geleceğin elektrikli araç şarj deneyimi için tasarlanan SICHARGE D, ilgili tüm standartlara, protokollere ve normlara uygun olmasının yanı sıra şimdinin ve geleceğin şarj ihtiyaçlarına uyum sağlayabiliyor. Ayrıca, SICHARGE D tek bir şebeke bağlantısıyla aynı anda dört adede kadar aracı şarj edebiliyor. Bu sayede şarj süreleri optimize edilirken, Şarj Noktası Operatörleri (CPO’lar) maliyet ve alandan tasarruf edebiliyor.

KULLANICI DOSTU ARA YÜZ

Kurulum kolaylığı ve esnekliği sağlayan SICHARGE D, halka açık hızlı şarj veya otoyol üzeri şarj gibi farklı kullanım durumları için üretildi. SICHARGE D, 40 derece ortam sıcaklığında dahi 400 kW’lık sürekli ve kesintisiz güç çıkışı sunabiliyor. 

Kullanıcı dostu arayüze sahip ve çok dilli dokunmatik ekranı bulunan SICHARGE D, kolay kablo kullanımı ile de elektrikli araç sürücüleri için şarj sürecini mümkün olduğunca kolaylaştırıyor. Ayrıca dokunmatik ekran aynı zamanda farklı reklam verme seçenekleri sunduğundan ve CPO’nun ödeme ortağının sistemleriyle entegre edilebildiğinden, CPO’lar için de bir dizi fayda sağlıyor. SICHARGE D ayrıca, ilk kurulumdan itibaren; uzaktan ve yerinde servis hizmetleri ile iş ortaklarına hızlı geri dönüş sağlıyor.

“ÖNEMLİ BİR KİLOMETRE TAŞI NİTELİĞİNDE”

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Siemens Akıllı Altyapı e-Mobilite Birimi CEO’su Markus Mildner, “Sürdürülebilir bir gelecek için e-mobilitenin yaygın olarak benimsenmesi gerekiyor. Hem elektrikli otomobillerin hem de elektrikli kamyonların, özellikle yol üzeri şarj üniteleriyle şarj süresinin azaltılması, rahatlık seviyesinin artırılması ve ulaşımın bu türünün benimsenmesinde kilit önem taşıyor. SICHARGE D, bunu başarma yolunda önemli bir kilometre taşı niteliğinde” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler