1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Siemens`ten anahtar teslim mikro HES, kredi de var!

Siemens`ten anahtar teslim mikro HES, kredi de var!

Enerji Günlüğü - Siemens Türkiye’de mikro HES’lere özel yeni bir çözüm modeli geliştirdi. Siemens Türkiye, bugüne kadar gerçekleştirilen 50’den...

Siemens`ten anahtar teslim mikro HES, kredi de var!

Enerji Günlüğü - Siemens Türkiye’de mikro HES’lere özel yeni bir çözüm modeli geliştirdi. Siemens Türkiye, bugüne kadar gerçekleştirilen 50’den fazla hidroelektrik santrali projesinde edindiği birikimi şimdi de 30 megavata kadar güce sahip küçük ölçekli HES projelerinde yaygın şekilde değerlendireceğini duyurdu. Şirket, Siemens Small Hydro adıyla enerji yatırımcılarına anahtar teslim küçük HES projeleri sunacak. Siemens Small Hydro aynı zamanda mevcut projelerin modernizasyonu için de çözüm sunabilecek.

Terzi usulü, çevreyle uyumlu, projeye özel anahtar teslim çözümlerin sunulabildiği Small Hydro, Siemens garantisiyle "marka bağımsız" hizmet sunarak da yatırımcılara manevra alanı sağlıyor.  Her proje için özel çalışma yapılması, o projeye en uygun türbinin seçilmesini de sağladığı için Simens Small Hydro çerçevesinde sunulan çözüm, verimlilik ve kullanım ömrü gibi konularda da avantaj sağlayabiliyor.

KREDİ DE SIEMENS FİNANSAL'DAN 

Siemens’in 30 MW altı HES yatırımcılarına sunduğu destek yalnızca teknik konularla sınırlı değil. Siemens’in tüm dünyada proje finansmanı konusunda çalışmalar yapan Siemens Finansal Servisler bölümü, Türkiye’deki Small Hydro için de devreye girerek projelerin zamanında ve düşük maliyetle tamamlanabilmesinin yolunu açıyor. Small Hydro; çözümlerini, enerji üretiminde suyun gücünden sıklıkla faydalanan Hindistan, Çin ve Brezilya gibi ülkelerle yakın coğrafyadaki Avusturya, Yunanistan, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan’da da yoğun olarak kullanılıyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler