1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Sigma Elektrik, insan hatasını teknolojiyle en aza indirecek

Sigma Elektrik, insan hatasını teknolojiyle en aza indirecek

Sigma ürünlerinde kullanılan uzaktan erişim ve GPRS teknolojileriyle elektrik kesintileri, cep telefonu, tablet gibi interneti olan akıllı cihazlar üzerinden giderebilecek. 

Sigma Elektrik, insan hatasını teknolojiyle en aza indirecek


Enerji Günlüğü - Alçak gerilim şalt ürünleri sektöründe Türkiye’nin bilinen markası Sigma Elektrik, her yıl piyasaya sunduğu yeni ürünleriyle sektörlerin ihtiyaçlarını karşılıyor. 20 ürün grubunda bin 800 çeşit ürünüyle üretimde kesintileri minimuma indirmeyi hedefleyen Sima, böylece zaman ve üretim kayıplarını azaltıyor.
Mevcut üretim teknik ve teknolojilerinde otomasyonu da artırmayı planlayan şirket, ürünlerine ekleyeceği; GPRS, uzaktan açma/kapama, okuma, cep telefonuyla bilgilendirme gibi özellikleriyle de şalt sektöründe insan etkisi ve hatasını da en aza indirmeyi hedefliyor.
Otomatik akım kesiciler, kaçak akım koruma şalteri gibi ileri teknoloji ürünleriyle can ve mal güvenliğini de artıran Sigma, kesintisiz üretimin temellerini sağlamlaştırıyor. 

KESİNTİ, AKILLI TELEFONLA UZAKTAN GİDERİLECEK

Sigma Elektrik Genel Müdürü Murat Akgül, “Ar-Ge çalışmalarımızda verimlilik önem verdiğimiz konu. Bu doğrultuda kaçak akım ya da kısa devre kaynaklı yaşanan kesintinin minimumda olması için farklı kademeli sigorta ürünleri geliştiriyoruz. Uzaktan erişim ve GPRS teknolojileri ile kullanıcılar ev ya da fabrikalarında yaşanan kesintileri cep telefonu, tablet gibi interneti olan akıllı cihazlar üzerinden giderebilecek” ifadelerini kullandı.

İNSAN MÜDAHALESİ GEREKTİRMEYEN ŞALTER

Sigma olarak insan müdahalesi gerektirmeyen Yeniden Kapamalı Kaçak Üretim Koruma Şalteri de geliştirdiklerini aktaran Akgül, bu ürünle zaman, iş gücü ve üretim kayıplarının önüne geçtiklerini belirtti ve şöyle devam etti: 

“Kaçak akım koruma şalterleri ve otomatik sigortalara eklediğimiz yeniden kapama ünitesi yardımıyla manuel operasyonları azaltıyor, kullanıcılara kolaylık sağlarken güvenliklerini artırıyoruz. Ayrıca yardımcı kontaklara bağlanabilen butonlar eklediğimiz ürünümüzle uzaktan açma-kapama işlemlerine imkan tanıyoruz. Böylece fabrika ve atölye gibi üretim tesislerinde kesintileri en aza indiriyor, üretim kayıplarını minimumda tutuyoruz. Bu ürünümüz sektörümüz ve can güvenliği açısından son derece önemli bir ürün. Bunun gibi dışarıdan insan müdahalesi gerektirmeyen, can ve mal güvenliğini artıran ürünlere yeni yılda daha fazla odaklanacağız.”

Önceki ve Sonraki Haberler