1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Signify’dan entegre güneş enerjili sokak lambası

Signify’dan entegre güneş enerjili sokak lambası

Enerji Günlüğü - Aydınlatma şirketi Signify, entegre güneş enerjili sokak lambası Philips SunStay ile yenilikçi güneş enerjili ışıldağı Philips...

Signify’dan entegre güneş enerjili sokak lambası

Enerji Günlüğü - Aydınlatma şirketi Signify, entegre güneş enerjili sokak lambası Philips SunStay ile yenilikçi güneş enerjili ışıldağı Philips LifeLight’ı Kamboçya, Endonezya, Filipinler, Suudi Arabistan, Tayland, Vietnam ve Afrika kıtasında piyasaya sürecek.

LED aydınlatma ürünleri, sistemleri ve hizmetleri sunan ve Mayıs 2016 tarihinde Royal Philips'ten ayrılmasıyla bağımsız bir şirket olan Signify, Afrika, Asya ve Ortadoğu’da güneş enerjisinin gücünden yararlanacak. Şirket, Hindistan’da bu yıl gerçekleştirilen ilk lansmanın ardından Kamboçya, Endonezya, Filipinler, Suudi Arabistan, Tayland, Vietnam ve Afrika kıtasında piyasaya süreceği entegre güneş enerjili sokak lambası Philips SunStay ile yenilikçi güneş enerjili ışıldağı Philips LifeLight’ı tanıttı.

Signify Ortadoğu, Türkiye ve Pakistan Bölge Başkanı ve CEO’su Göktuğ Gür, “Kamusal aydınlatmanın en hızlı büyüyen ve en sürdürülebilir segmentlerinden olan güneş enerjili aydınlatma sistemleri, kırsal bölgelerde önemli bir fark yarattığı gibi, yakıt kullanan aydınlatma sistemlerine kıyasla çok daha güvenli bir alternatif teşkil ediyor. Ortadoğu’da atmosfere salınan karbon dioksitin neredeyse yüzde 7’lik kısmı, aydınlatma sistemleri kaynaklı. Güneş enerjili aydınlatma, enerji tasarrufu yönünden çok daha verimli.” açıklamasında bulundu.

Güneş paneli, armatür, şarj kontrol ünitesi ve pili aynı ünite içerisinde bir araya getiren Philips SunStay, kompakt, kurulumu ve bakımı kolay bir ürün... SunStay bu özelliği sayede kablo döşeme masraflarını düşürdüğü gibi, karbon ayak izini ve sermaye ile işletme masraflarını da azaltıyor. 2.000 ile 3.000 lümen arasında aydınlatma sağlayan ve 175 lm/W gibi yüksek bir verimliliğe sahip olan SunStay, piyasadaki mevcut güneş enerjili sokak lambalarından daha verimli.

Bina içinde ve açık havada kullanıma uygun olan Philips LifeLight, elektrik şebekesinden uzakta yaşayan insanlar için tasarlandı. Üzerinde telefon ve diğer elektronik cihazları şarj etmek için bir USB portu bulunan cihaz, bu özelliğiyle büyük takdir toplamış durumda. LifeLight’ın ikinci neslinde yer alan pilin değiştirilebilir özellikte olması, ürünün kullanım ömrünü daha da uzatıyor.

Şirket, Ocak 2019’a kadar Philips Lighting Aydınlatma Tic. A.Ş. ticari unvanını taşımaya devam edecek.

PHİLİPS AYDINLATMA’NIN ADI SİGNİFY OLDU 

 
Önceki ve Sonraki Haberler