1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Şimşek: Santrallerimiz çok eski özel sektör eli değmeli

Şimşek: Santrallerimiz çok eski özel sektör eli değmeli

Enerji Günlüğü - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'deki elektrik santrallerinin çok eski olduğunu belirterek "Özel sektörün eli değmeli" dedi.Bakan...

Şimşek: Santrallerimiz çok eski özel sektör eli değmeli

Enerji Günlüğü - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'deki elektrik santrallerinin çok eski olduğunu belirterek "Özel sektörün eli değmeli" dedi.
Bakan Şimşek, bir televizyon kanalında açıklamalarda bulunurken "Bu sene durumumuz özelleştirme anlamında iyi, ben ümitliyim. 2013'te özelleştirme rekor kırabileceğimiz bir yıl olabilir. Elektrik dağıtım özelleştirmelerinin tamamlanması önceliğimiz. Elektrik üretim santralleri çok eski, özel sektörün elinin değmesi gerekiyor. Enerji özelleştirmeleri bu yıl ön planda olacak" dedi.
Bu sene özelleştirme anlamında iddialı olduklarını belirten Şimşek, "Başkent Gaz'ın ve İstanbul'daki gaz dağıtımın, bunun dışında Milli Piyango özelleştirmesi gündemde" diye konuştu. Şimşek, elektrik dağıtım, üretim, telekom, köprü ve otoyol gibi özelleştirmelerde mülkiyetin özel sektöre devredilmediğini ve bunun yanlış anlaşıldığını belirterek, "Sadece işletme hakkı özel sektöre devredildi" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler