1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Şırnak`ta elektrik sıkıntısı 2013`te bitiyor

Şırnak`ta elektrik sıkıntısı 2013`te bitiyor

Şırnak TEDAŞ İl Müdürü İlter Akıncı, Elektrik hatlarının yer altına alma çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. İlter yapılacak çalışmalar...

Şırnak`ta elektrik sıkıntısı 2013`te bitiyor

Şırnak TEDAŞ İl Müdürü İlter Akıncı, Elektrik hatlarının yer altına alma çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. İlter yapılacak çalışmalar ile kentin elektirik sorunun büyük ölçüde hallolacağını belirtti. Çalışmaları hakkında bilgi veren Akıncı, "Öğretmen evinden Çakır söğüt'e doğru yer altı çalışmalarımız devam ediyor. Bu aşamada Uludere çevre yolu üzerinde çalışmalarımız var. Birinci aşama olarak Uludere yolu üzerinde ki çalışmalarımızı bitireceğiz" dedi.

ŞIRNAK'TAKİ SORUNLAR Ş.URFA VE MARDİN'DEN KAYNAKLANIYOR
Şırnak'ta ciddi bir elektrik sorunun olmadığını yaşanan dalgalanmaların Mardin ve Şanlıurfa'daki pompalamalardan kaynaklandığını ifade eden Akıncı "Merkezde bu yıl içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. Zaten Şırnak merkezde ciddi bir elektrik sorunu yok son dönemlerde yaşanan dalgalanmalar Şanlıurfa ve Mardin'de sulama pompalamalardan kaynaklandı. Bütün yüklemeleri tek bir trafoya yaptığımız için bazen sorunlarla karşılaşıyoruz."dedi.

ŞIRNAK'TA ELEKTRİK SORUNU KALMAYACAK
Yer altı çalışmalarını çok kısa sürede bitirmek istediklerini dile getiren Akıncı; hatların yeraltına alınmasıyla beraber olaylara müdahale etme sürelerinin altını çizdi. Akıncı; Yapılacak çalışmalarla birlikte Şırnak'taki Elektrik sorunlarının çözüleceğini söyledi. Akıncı; "Çalışmaları yer altında bitirdiğimiz zaman Şırnak'ta elektrik sıkıntısı kalmayacak. Bir sorunla karşılaşırsa bile çok kısa sürede müdahale etme şansımız olacak. Örneğin; 20 dakikada süren bir müdahale belki iki üç dakikaya inecek" ifadelerini kullandı.
(İLKHA)

Önceki ve Sonraki Haberler