1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Şişecam Viego Eiris Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girdi

Şişecam Viego Eiris Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girdi

Enerji Günlüğü – Şişecam Topluluğu, “Yükselen Piyasalarda En iyi Performans Gösterenler” kategorisinden, Viego Eiris Sürdürülebilirlik Endeksi’ne...

Şişecam Viego Eiris Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girdi

Enerji Günlüğü – Şişecam Topluluğu, “Yükselen Piyasalarda En iyi Performans Gösterenler” kategorisinden, Viego Eiris Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girdi.

Şişecam Topluluğu, toplam 31 ülkede; 35 sektörden, 855 şirketin değerlendirildiği “Viego Eiris Sürdürülebilirlik Endeksi 2018” kapsamında, “Yükselen Piyasalarda En İyi Performans Gösterenler” listesine alındı.

 

Şişecam Topluluğu, 31 ülkede; 35 sektörden, 855 şirketin değerlendirildiği “Viego Eiris Sürdürülebilirlik Endeksi 2018” kapsamında gerçekleştirilen ve dünyada 100 şirketten oluşan “Best Emerging Markets Performers” (Yükselen Piyasalarda En İyi Performans Gösterenler) listesine dahil oldu. 

Çevre, sosyal ve yönetişim alanlarında yatırımcılar, kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarına araştırma ve derecelendirme hizmeti sunan uluslararası bir kurum olan Viego Eiris, Sürdürülebilirlik Endeksi’ni oluştururken ekonomideki risk ve fırsatları analiz ederek, şirketlerin performansını altı ana başlık altında, 38 konuya göre değerlendiriyor. Her altı ayda bir tekrarlanan araştırmada, çevre, insan hakları, insan kaynakları, toplumun sosyal ve ekonomik durumu, iş yapış şekli, kurumsal yönetişim kategorileri baz alınıyor. Şirketler, faaliyet gösterdikleri sektörde insan hakları, iyi istihdam uygulamaları, çevre koruma, kurumsal yönetim, iş etiği ile sosyal ve ekonomik gelişim konularında yaptıkları çalışmalar doğrultusunda değerlendiriliyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler