1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Şişli Terakki Lisesi’nde Hedef 1 Milyon heyecanı

Şişli Terakki Lisesi’nde Hedef 1 Milyon heyecanı

Enerji Günlüğü - Shell’in dünya çapında bir milyon sürücünün yakıt tasarrufu sağlamalarına yardımcı olmak için geçen yıl başlattığı “Hedef...

Şişli Terakki Lisesi’nde Hedef 1 Milyon heyecanı

Enerji Günlüğü - Shell’in dünya çapında bir milyon sürücünün yakıt tasarrufu sağlamalarına yardımcı olmak için geçen yıl başlattığı “Hedef Bir Milyon” yarışması, bu kez Özel Şişli Terakki Lisesi öğrencileri arasında keyifli bir rekabete sahne oldu. Projeye tüm dünyada 271 bini aşkın kayıtlı internet kullanıcısı da katıldı.

Etkinliğe, 29. Shell Eco-marathon’da Özel Şişli Terakki Lisesi adına yarışacak olan Team TERAKKİ de katıldı. Shell’in gençleri geleceğin yakıt alternatiflerini geliştirmeye teşvik etmek için düzenlediği Shell Eco-marathon’a Özel Şişli Terakki Lisesi bu yıl 9’uncu kez katılacak. Her yıl başarılı sonuçlar elde eden Team TERAKKİ, 2012 yılında “Prototip” kategorisindeki en başarılı Türk ekibiydi. Bu yıl ilk kez Urban Concept (Şehir Konsepti) kategorisinde elektrik enerjili araçlarıyla yarışacak olan, Mert Karpat kaptanlığındaki Team TERAKKİ, kendi tasarladıkları aracı da tanıttı. 

Önceki ve Sonraki Haberler