1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. Sıvılaştırılmış Petrol Gazı Meclisi İstanbul’da toplandı

Sıvılaştırılmış Petrol Gazı Meclisi İstanbul’da toplandı

Enerji Günlüğü - TOBB Türkiye Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) Meclisi, sektöre ilişkin güncel konuları istişare etmek üzere TOBB İstanbul Plaza’da...

Sıvılaştırılmış Petrol Gazı Meclisi İstanbul’da toplandı

Enerji Günlüğü - TOBB Türkiye Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) Meclisi, sektöre ilişkin güncel konuları istişare etmek üzere TOBB İstanbul Plaza’da bir araya geldi.

TOBB Türkiye Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) Meclisi, Meclis Başkanı Gökhan Tezel başkanlığında meclis üyelerinin katılımıyla güncel konuları istişare etmek üzere TOBB İstanbul Plaza’da bir araya geldi. 

Toplantıda sektörün gündemindeki konulardan biri olan stok yükümlülüğü hakkında güncel bilgiler paylaşılarak, yüzde 2’nin altında pazar payı olan şirketlerin stok tutmasına istisna getiren maddenin Meclis Plan Bütçe Komisyonunda kabul edildiği ifade edildi. 

Gümrüklerdeki sayaç uygulamasının yürürlüğe alındığı da aktarılarak uygulama sürecinde bakanlıkla temasın devam ettiği bildirildi. 

Uluslararası standart çalışmaları kapsamında ilgili CEN teknik komitesine de meclis üyelerinden isim bildirildiği ve standartlar konusunda çalışmaların ihtiyatla devam ettiği dile getirildi. 

Hamburg’da gerçekleştirilen CEN TC 19 alt komitesi toplantısı ve EN 589 standardı ile ilgili gelişmeler hakkında meclis üyelerine bilgi verildi. Sektörün önemli bir konusu olan tüp takip sistemine ilişkin son durum aktarılarak EPDK’da tüm paydaşlarla gerçekleştirilen toplantıda bir komisyon kurulması kararı alındığı ve sektörü temsilen TOBB Türkiye Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) Meclisi tarafında komisyona temsilcilerin bildirildiği iletildi. Sürecin meclis olarak takip edildiği söylendi. Komitelerin yaptığı çalışmaların da ele alındığı toplantıda iletilen görüşler ve gerçekleştirilen ziyaretler hakkında detaylı bilgi verildi. 

EPDK tarafından sektör görüşlerine açılan LPG tüketici el kitabı ve elektronik başvuru süreçleri hakkında bilgilendirmelerde bulunularak LPG sektörünün daha iyi tanıtılmasının önemli olduğu vurgulandı. 

 
Önceki ve Sonraki Haberler