1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. SOCAR Başkanı değişti

SOCAR Başkanı değişti

Azerbaycan enerji devi SOCAR Başkanı Rövnag Abdullayev görevden alındı. Yerine vekaleten Ekonomi Bakan Yardımcısı Rövşen Necef atandı.

SOCAR Başkanı değişti

Enerji Günlüğü - Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (SOCAR) Birinci Başkan Yardımcılığı görevine Rövşen Necef atandı. Necef, SOCAR Başkanlığına da vekalet edecek.

Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi’nin (SOCAR) üst yönetiminde değişiklik yaşandı. Yaklaşık 17 yıldır SOCAR Başkanı olarak görev yapan Rövnag Abdullayev, görevden alındı. Ekonomi Bakan Yardımcısı Rövşen Necef Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in talimatıyla Birinci Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Necef, Kararname uyarınca SOCAR Başkanlığına vekalet edecek. Necef’in görevini daha sonra başkan olarak devam ettirmesi bekleniyor.

NECEF PERSONELE TANITILDI

SOCAR Birinci Başkan Yardımcısı ve SOCAR Başkan Vekili Rövşen Necef, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in talimatıyla SOCAR Tower'daki personele tanıtıldı.

SOCAR tarafından yapılan açıklamada, Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı, SOCAR Denetleme Kurulu Başkanı Mikail Cabbarov’un eski SOCAR Başkanı Rövnag Abdullayev ve yeni atanan Birinci Başkan Yardımcısı Rövşen Necef'i atamalarından dolayı tebrik ettiği kaydedildi.

RÖVŞEN NECEF KİMDİR?

1982 yılında Bakü'de doğan Necef, 2001 yılında Ekonomi Üniversitesi Uluslararası Ekonomik İlişkiler Fakültesi'nden lisans, 2003 yılında yüksek lisans derecesi ile mezun oldu. 2007-2008 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri'nde Columbia Üniversitesi'nde Ekonomi Politikaları Yönetimi / Uluslararası Enerji Yönetimi ve Politikaları alanında yüksek lisansını tamamladı. 2008-2009 yıllarında Rövşen Necef, SOCAR'ın (SOCAR) Yatırım Departmanında Yatırım Sözleşmeleri Departmanı başkanı olarak çalıştı. 2009-2010 yıllarında Ekonomik Kalkınma Bakanlığı'nda Dış Ekonomik İlişkiler Daire Başkanlığı ve Ekonomik Kalkınma Bakanı Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Mayıs 2018'de Cumhurbaşkanlığı İdaresi'nin Yenilikçi Geliştirme ve e-Devlet Daire Başkanlığı'na atandı. 28 Ağustos 2019 tarihinde Mali İzleme Servisi Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. 11 Şubat 2020 tarihinde Ekonomi Bakan Yardımcısı, 24 Aralık 2021 tarihinde Ekonomi Bakan Birinci Yardımcısı olarak atandı. Rövşen Necef, aynı zamanda Azerbaycan Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi, AzerGold CJSC Denetim Kurulu Başkanı.

Enerji Günlüğü

Önceki ve Sonraki Haberler