1. HABERLER

  2. PETROL

  3. SOCAR, Petrol Ofisi alımını Eylül'de değerlendirecek

SOCAR, Petrol Ofisi alımını Eylül'de değerlendirecek

Enerji Günlüğü - Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR, alıcısı olduğu OMV Petrol Ofisi için değerlendirmeyi Eylül ayında yapacak.Azerbaycan devlet...

SOCAR, Petrol Ofisi alımını Eylül'de değerlendirecek

Enerji Günlüğü - Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR, alıcısı olduğu OMV Petrol Ofisi için değerlendirmeyi Eylül ayında yapacak.

Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR, OMV'nin Türkiye'de satışa çıkardı akaryakıt dağıtım şirketi OMV Petrol Ofisi için OMV Avusturya'nın sunacağı bilgileri beklediklerini ve bilgilerin gönderilmesinin Eylül ayına ertelendiğini bildirdi. 

SOCAR Türkiye Enerji Başkanı Zaur Gahramanov gazetecilere yaptığı açıklamada, OMV'nin Türkiye'deki petrol ve gaz şirketi OMV Petrol Ofisi'ni satın alıp almayacaklarına karar vermelerini sağlayacak çalışma için OMV'den bekledikleri bilgilerin henüz gelmediğini söyledi. 

Gahramanov, "OMV'nin Türkiye varlıkları ile ilgileniyoruz. Ancak OMV varlıkları durumu konusunda piyasa bilgisini henüz sağlamadı. Verilerin Haziran ayında geleceğini öngörüyorduk, ancak Eylül'e kadar ertelendi. Veriler geldiğinde detayları değerlendireceğiz" dedi.