1. HABERLER

  2. PETROL

  3. SOCAR Türkiye CEO’luğuna Elchin Ibadov vekalet edecek

SOCAR Türkiye CEO’luğuna Elchin Ibadov vekalet edecek

Zaur Gahramanov, SOCAR Türkiye CEO’luğu görevinden ayrıldı. SOCAR Türkiye’nin CEO’luk görevine vekaleten SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Mali İşler Başkanı Elchin Ibadov atandı.

SOCAR Türkiye CEO’luğuna Elchin Ibadov vekalet edecek

Enerji Günlüğü - SOCAR Türkiye CEO’su Zaur Gahramanov SOCAR Baş ofiste yeni göreve atandı. Gahramonov’un yerine vekaleten SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Mali İşler Başkanı Elchin Ibadov atandı.

Türkiye’nin en büyük dış yatırımcısı SOCAR Türkiye’nin CEO’su Zaur Gahramanov, yaklaşık 7 yıldır sürdürdüğü görevinden ayrılarak SOCAR Baş ofiste yeni göreve atandı. 15 yıldır SOCAR bünyesinde Azerbaycan, İsviçre ve son olarak Türkiye’de çeşitli üst düzey pozisyonlarda çalışan Gahramanov, SOCAR Başkanı Danışmanı olarak görev yapacak.

Zaur Gahramanov’dan boşalan CEO’luk görevini vekaleten yürütmek üzere, SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Mali İşler Başkanı Elchin Ibadov atandı.

ELCHİN IBADOV KİMDİR?

Elchin Ibadov, Chicago Illinois Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, 2002 yılında World Trade Center Chicago’da Araştırma Uzmanı olarak çalışmaya başladı. 2003 yılından başlayarak 11 yıl boyunca PwC’de çeşitli görevlerde bulundu. 2014-2019 yılları arasında STAR Rafineri’de Finans Direktörü ve CFO görevlerini yürüten Elchin Ibadov, 2019 yılı Kasım ayında Petkim’de CFO olarak atanmış olup aynı zamanda bünyesinde STAR Rafineri, Petkim, SOCAR Akaryakıt Depolama ve SOCAR Petrol Ticaret gibi Türkiye ekonomisi için önem arz eden şirketleri bulunduran Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı’nın Mali İşlerden Sorumlu Yardımcısı görevini yürüttü. Sürekli eğitim ve gelişime önem veren Ibadov, Harvard Business School’da tamamladığı profesyonel eğitim ve sertifika programlarının yanı sıra, iktisat, muhasebe, finans, Uluslararası Finansal Raporlama Standartları ve mali denetim konularında bazı ders kitaplarının yazarlığını ve tercümanlığını üstlendi. Ibadov, aynı zamanda ACCA, ACFE ve IIA gibi uluslararası finans ve denetim organizasyonlarının daimi üyesidir.

İlgili Haberler