1. HABERLER

  2. PETROL

  3. SOCAR Türkiye esnek çalışma modeline geçiyor

SOCAR Türkiye esnek çalışma modeline geçiyor

SOCAR Türkiye, çalışanlarının ofiste, uzaktan veya hibrit modelde çalışmasına yönelik bir düzenleme getiriyor.

SOCAR Türkiye esnek çalışma modeline geçiyor

Enerji Günlüğü - SOCAR Türkiye, çalışanlarının ofiste, uzaktan veya hibrit modelde çalışmasına yönelik bir düzenleme getiriyor. 

SOCAR Türkiye, pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl uzaktan çalışma sistemine geçmesinin ardından, kalıcı olacak bir esnek çalışma modeli uygulamaya hazırlanıyor. 

Yeni çalışma sistemi, SOCAR Türkiye’nin faaliyet gösterdiği lokasyonlara göre farklı etaplarda hayata geçirilecek. İlk olarak şirketin İstanbul Vadistanbul’daki merkez ofisinde uygulamaya konacak düzenleme, diğer grup şirketlerine ve lokasyonlara da yaygınlaştırılacak. 

Yeni iş düzeninde çalışanlar, uzaktan veya hibrit modelde çalışarak işlerini ofis dışından yürütebilecekler. Çalışanların İstanbul’da ikamet etme zorunlulukları da bulunmayacak. Uzaktan çalışma modelinde, çalışanlar iş süreçlerine bağlı olarak haftada en fazla bir gün, hibrit modelde ise en fazla üç gün ofiste çalışacaklar. Fiziksel olarak ofiste bulunması zorunlu olan çalışanlar ise haftanın beş günü klasik modelde çalışmaya devam edecek. 

ÇALIŞANLARIN MUTLULUĞU ARTTI

SOCAR Türkiye İnsan Kaynakları ve Kurumsal Hizmetler Başkanı Sibel Uğur, Pandemi döneminin getirdiği bazı zorunluluklar nedeniyle çalışma yaşamında da bazı değişiklikler yapılması gerektiğini gördüklerini kaydetti ve “En değerli varlığımız olan çalışanlarımızın sağlığı için geçtiğimiz yıl Mart ayından itibaren birçok şirketten önce başlattığımız evden çalışma sistemi, verimliliğin arttığı ve çalışanların daha mutlu olduğu bir dünyanın kapılarını araladı. Bu zorlu dönemde de Türkiye için üretmeye ve çalışmaya kesintisiz devam ettik. Yıllar içinde dijitalleşme ve güçlü teknolojik altyapı için yaptığımız yatırımların faydasını, özellikle uzaktan çalışma sürecinde gördük” diye konuştu. 

YENİ İŞ DÜZENİ ÇALIŞANLARLA BİRLİKTE GELİŞTİRİLDİ

Sibel Uğur sözlerini şöyle sürdürdü, “ Çalışanlarımızdan da trafikte zaman harcamadıkları için daha az yoruldukları, stres yönetiminin kolaylaştığı, iş ve özel yaşam dengesi açısından daha mutlu olduklarına dair geri bildirimler aldık. Bundan aldığımız güç ve evden çalışmayı destekleyen teknolojilerimiz sayesinde, esnek çalışma modeline kalıcı olarak güvenle adım atıyoruz”.

ÇALIŞANLARA EVDEN ÇALIŞMA İÇİN ALTYAPI DESTEĞİ VERİLECEK

Yeni çalışma düzeniyle ilgili herhangi bir danışmanlık hizmeti almadıklarını anlatan Uğur, iç kaynaklardan yararlanarak geliştirdikleri modelin öncelikli hedefinin çalışanların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak olduğunu bildirdi. Uğur sözlerini şöyle tamamladı, “Adaptasyon süreçlerini kolaylaştıracak çözümler geliştirdik. Evdeki çalışma ortamlarını iyileştirmeleri için çalışanlarımıza ‘Esnek Çalışma Desteği’ de sağlanacak. Bu destekle çalışanlarımızın çalışma ortamlarını daha ergonomik hale getirmelerine, internet ve diğer gereksinimlerini karşılamalarına olanak sunacağız. Bu uygulamanın aynı zamanda sürdürülebilirlik hedeflerimize de enerjinin verimli kullanımı ve karbon ayak izinin azaltılması kapsamında katkı sağlayacak olmasından memnuniyet duyuyoruz”. 

Önceki ve Sonraki Haberler