1. HABERLER

  2. PETROL

  3. SOCAR Türkiye’ye 1,3 milyar dolar refinansman

SOCAR Türkiye’ye 1,3 milyar dolar refinansman

SOCAR Türkiye, Citibank N.A., London Branch ve JPMorgan Securities liderliğinde 1,3 milyar dolarlık refinansman sağladı. 

SOCAR Türkiye’ye 1,3 milyar dolar refinansman

Enerji Günlüğü - SOCAR Türkiye, Citibank N.A., London Branch ve JPMorgan Securities liderliğinde 1,3 milyar dolarlık refinansman sağladı. 

Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi SOCAR’ın iştiraki SOCAR Türkiye, eski finansal yükümlülüklerini refinanse etmek amacıyla uluslararası finans dünyasından rekor bir kredi teminine imza attı. Dünyanın saygın bankalarından  Citibank N.A., London Branch (“Citi”) ve JP Morgan Securities plc (“JP Morgan”) liderliğinde temin edilen 1,3 milyar ABD dolarına eşdeğer tutarındaki sendikasyon kredisi ile SOCAR Türkiye, 2021 yılı başından bugüne kadar Türkiye’de finansal hizmetler sektörü dışında faaliyet gösteren bir şirket tarafından sağlanan en yüksek tutarlı işlemi gerçekleştirmiş oldu. 

Küresel ekonomide pandemi dönemi endişelerinin sürdüğü bir ortamda alınan kredi, uzun geri ödeme vadesi, piyasadaki benzerlerine ve eski kredilere kıyasla düşük faiz maliyeti ile dikkat çekiyor. Kredi, dünyanın önde gelen banka ve finans kuruluşlarının katıldığı sendikasyon tarafından SOCAR’ın garantörlüğünde beş yıl vade ve EURIBOR /LIBOR +345 baz puanlık faiz oranı ile sağlandı.

SOCAR Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Rövnag Abdullayev refinansmanı, "SOCAR Türkiye’ye duyulan büyük güvenin bir göstergesi" olarak değerlendirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler