1. HABERLER

  2. PETROL

  3. SOCAR Türkiye’ye Bakü’den Üst Düzey Ziyaret

SOCAR Türkiye’ye Bakü’den Üst Düzey Ziyaret

SOCAR Türkiye’nin 2021 yılında gerçekleştirdiği çalışmalar, 2022 yılı hedeflerine ilişkin atılan adımlar ve geleceğe yönelik projeler Bakü’den gelen üst yönetimle paylaşıldı.

SOCAR Türkiye’ye Bakü’den Üst Düzey Ziyaret

Enerji Günlüğü - Azerbaycan Ekonomi Bakanı ve SOCAR Denetleme Kurulu Başkanı Mikayil Jabbarov liderliğindeki heyet, SOCAR Türkiye’ye ziyaret gerçekleştirdi.

Azerbaycan Ekonomi Bakanı ve SOCAR Denetleme Kurulu Başkanı Mikayil Jabbarov liderliğindeki heyet, Türkiye’ye yaptığı ziyaret çerçevesinde SOCAR Türkiye’de görüşmeler gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında, SOCAR Türkiye’nin 2021 yılında gerçekleştirdiği işler, 2022 yılı hedeflerine ilişkin atılan adımlar ve geleceğe yönelik projelerle ilgili bilgi verildi. 

JABBAROV STAR RAFİNERİ ÖDÜLÜNÜ ALDI

Azerbaycan Ekonomi Bakanı ve SOCAR Denetleme Kurulu Başkanı Mikayil Jabbarov yaptığı açıklamada, SOCAR Türkiye grup şirketi STAR Rafineri’nin, Dünya Ekonomik Forumu’nun önde gelen üretim tesislerini içeren “Global Lighthouse Network”e dahil edilmesinin ve dünyada bu ödülü alan ilk rafineri olmasının önemine değindi. 

Mikayil Jabbarov, aynı zamanda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından gerçekleştirilen ödül törenine katılarak SOCAR Türkiye’ye verilen ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan teslim aldı. Mikayil Jabbarov, SOCAR olarak kardeş Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlamaktan memnuniyet duyduklarını vurguladı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan 2021 İhracat Şampiyonları listesinde SOCAR Türkiye’nin 8. sıraya layık görülmesinin büyük başarı olduğunu belirtti.

DİJİTALLEŞME VURGUSU

Ziyarete katılan SOCAR Birinci Başkan Yardımcısı ve SOCAR Başkan Vekili Rövşan Najaf, SOCAR Türkiye’nin dünyadaki mevcut gelişmeleri dikkate alarak tüm grup şirketlerinde temiz ve dijital enerji teknolojilerini kullanmaya önem verdiklerini belirtti. SOCAR’ın, enerji geçişi, dijitalleşme ve inovasyon gibi stratejik girişimlerine değinen Rövşan Najaf, SOCAR Türkiye’nin dijitalleşme sayesinde elde ettiği başarıların bu stratejinin önemli bir bileşeni olduğunu vurguladı. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler