1. HABERLER

  2. PETROL

  3. SOCAR’ın Euro-3 standartlı benzine geçişi uzadı

SOCAR’ın Euro-3 standartlı benzine geçişi uzadı

Enerji Günlüğü - SOCAR Euro-3 standartlı benzin üretimine beklendiği gibi2014 yılının başında değil, sonunda geçecek.Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi...

SOCAR’ın Euro-3 standartlı benzine geçişi uzadı

Enerji Günlüğü - SOCAR Euro-3 standartlı benzin üretimine beklendiği gibi2014 yılının başında değil, sonunda geçecek.

Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (SOCAR), Euro-3 standartlı benzin üretimine 2014 yılının sonunda geçecek.

Azerbaycan Standardizasyon, Meteoroloji ve Patent Devlet Komitesi (SMPDK) Başkanı Ramiz Hasanov’un 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren ülkede Euro-3 standardı uygulamasına geçileceğini açıklamış olmasına rağmen, uygulamaya geçiş 2014 yılının sonuna sarktı.

Standardizasyon, Meteoroloji ve Patent Devlet Komitesi standardizasyon ve sertifikasyon Enstitüsü Müdürü Sabıq Abdullayev gazetecilere yaptığı açıklamada, benzin yakıtının kalitesinin iyileştirilmesi ile ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek, "Benzinle ilgili öngörülen Euro-3 standardı çevresel taleplerle ilgilidir ve bu talepler otomobiller tarafından yakıt materyallerinin kullanımı sırasında atmosfere salınan zararlı maddelerin miktarını belirler. Benzin yakıtının kalitesinin iyileştirilmesi ile ilgili Devlet Petrol Şirketi (SOCAR) ile görüşmeler yaptık. 2014 yılının sonuna kadar benzinin kalitesi Euro-3 taleplerine ulaştırılacak “ dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler