1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Solartürk Çin şirketine güneş paneli sattı

Solartürk Çin şirketine güneş paneli sattı

Enerji Günlüğü - Solartürk Enerji firması bir Çin firması ile yıllık en az 42 MW alım garantisi ile 2 yıllık güneş paneli satış sözleşmesi imzaladı.Solarbaba...

Solartürk Çin şirketine güneş paneli sattı

Enerji Günlüğü - Solartürk Enerji firması bir Çin firması ile yıllık en az 42 MW alım garantisi ile 2 yıllık güneş paneli satış sözleşmesi imzaladı.

Solarbaba sitesinin haberine göre, Solartürk firması büyük bir Çin firması ile yıllık min 42 MW alım garantisi ile 2 yıllık sözleşme imzalayarak en az 84MW en fazla 120MW güneş paneli satışını garantiye aldı. Bu sözleşme Türk güneş enerjisi sektörünün en büyük ticari anlaşması anlamına geliyor. Çin şirketinin aldığı paneller Hindistan, İngiltere ve Avustralya'da kullanılacak.

Gaziantep’te üç işadamı tarafından kurulan Solartürk Enerji şirketinin25 milyon lira yatırım yaptığı güneş paneli üretim fabrikası Türkiye’nin ilk ciddi ve yüksek kapasiteli, TÜV sertifikasyonuna sahip, Avrupa standartlarına uygun kalitede PV güneş paneli üretimine 2012 yılında başladı.

Solarturk Enerji'nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Özberk, üretime kısa zaman önce başlamalarına rağmen Türkiye'deki yatırımcılardan ciddi talep aldıklarını belirterek, sadece yerli pazara değil Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarına da üretim yapacaklarını açıklamıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler