1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Starpet, istasyon müdürlerini Kuzey Yıldızı’yla seçecek

Starpet, istasyon müdürlerini Kuzey Yıldızı’yla seçecek

Enerji Günlüğü - Starpet İnsan Kaynakları süreçlerinin yönetiminde köklü bir değişiklik gerçekleştiriyor. Genç beyinleri her geçen gün büyüyen...

Starpet, istasyon müdürlerini Kuzey Yıldızı’yla seçecek

Enerji Günlüğü - Starpet İnsan Kaynakları süreçlerinin yönetiminde köklü bir değişiklik gerçekleştiriyor. Genç beyinleri her geçen gün büyüyen ailesine kazandırmak ve daha sonraki istihdam ihtiyaçları için bir havuz oluşturmak amacıyla Starpet, Kuzey Yıldızı Projesi’ni uygulamaya koyuyor.  Firma, Kuzey Yıldızı Projesi kapsamında bir dizi eğitimle adayları yetiştirip, rotasyonlar çerçevesinde farklı birim ve lokasyonlarda görevlendirerek, güvenilir, şirket kültürüne uygun, dinamik, yaratıcı ve işinin lideri genç potansiyelleri bünyesine katmayı amaçlıyor. İstasyon müdürü olarak Starpet bünyesinde yer almak isteyen adaylar, Şubat ayı sonuna kadar Kuzey Yıldızı Projesi kapsamında başvurularını yapabilecek.

İSTASYON MÜDÜRLERİ KUZEY YILDIZI KAPSAMINDA SEÇİLECEK

Kuzey Yıldızı Projesi kapsamındaki ilk uygulama, Starpet yapılanmasındaki en kritik pozisyonlardan biri olan “istasyon müdürü” pozisyonu için gerçekleştirilecek. Projeye başvuran adaylar, öncelikle istasyon müdürü pozisyonu için gerekli eğitime tabi tutulurken, orta ve uzun vadede ise Starpet ve diğer tüm grup şirketlerinde yönetici adayı olarak değerlendirilmek üzere yetiştirilecek.

KATILIM, DEĞERLENDİRME VE EĞİTİM SÜRECİ

Mühendislik ve maliye kökenli 4 yıllık bölümlerden yeni mezun olmuş ya da en fazla 2 yıllık iş tecrübesine sahip, askerlik görevini tamamlamış, görev yeri değişikliği konusunda esnek ve yapılacak genel kültür ve kişilik testlerinden geçerli rapor sonucu alan adaylar Starpet’in vereceği kurum içi eğitimlere katılabilecek. Uzun bir eğitim sürecinden geçecek adaylar, daha sonra uygun bulunan istasyonlardaki görevlerine atanacak.  Kuzey Yıldızı Projesi için başvurular, Şubat ayı sonuna kadar 15 gün süreyle tüm Türkiye’den gerçekleştirilebilecek. Starpet, bundan sonraki insan kaynakları süreçlerini de Kuzey Yıldızı Projesi kapsamında gerçekleştirecek.

Önceki ve Sonraki Haberler